24 lutego 2018 r. X Szczep Harcerski „Gniazdo” ZHP wraz z III Szczepem Harcerski „Słowianie” ZHR zorganizowali turniej z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który harcerze i skauci na całym świecie tradycyjnie obchodzą 22 lutego.

Reprezentanci obu środowisk harcerskich spotkali się w hali sportowej im. Andrzeja Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. W zawodach uczestniczył przedstawiciel władz miasta w osobie Jana Magdy przewodniczącego Rady Miasta  oraz rodzice zuchów i harcerzy. Na rozpoczęcie turnieju uczestnicy wraz z gośćmi zaśpiewali hymn harcerski i  rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Najmłodsi, czyli zuchy, rozegrali pomiędzy sobą mecz w „zbijaka”. W trakcie gry zuchów, pozostałe drużyny rozgrzewały się do zmagań w kolejnych dyscyplinach sportowych. Harcerki, podobnie jak  harcerze starsi i wędrownicy, rozegrały mecz w siatkówkę, a harcerze w piłkę nożną.

W sportowej walce osiągnięto następujące wyniki:
Zuchy – gra w zbijaka ZHR vs. ZHP  –  0:2
Harcerki – siatkówka ZHR vs. ZHP – 2:0
Harcerze – piłka nożna ZHR vs. ZHP – 2:7
Harcerze Starsi/Wędrownicy – siatkówka ZHR vs. ZHP – 1:2

Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na dyplomy i drobne upominki. Na koniec, zgodnie z harcerskim obyczajem zawiązaliśmy pożegnalny krąg i przekazaliśmy sobie iskierkę przyjaźni. Po rozwiązaniu kręgu podziękowaliśmy wszystkim za sportową rywalizację i pozytywne emocje. To był dobry dzień, znakomicie pasujący do przesłania jakie niesie w sobie Dzień Myśli Braterskiej.

HO Matylda Czuchy
X Szczep „Gniazdo”