Około hektara poszycia leśnego objął pożar, do którego doszło w piątek, 2 maja, w rejonie miejscowości Błotno w gminie Nowogard. Ogień pojawił się na terenie współdziałania powiatów goleniowskiego oraz kamieńskiego, dlatego do akcji zadysponowano siły z obu powiatów.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do strażaków o godzinie 13:23. Na miejsce w pierwszej kolejności skierowano dwa zastępy z OSP Golczewo. Po przybyciu ratowników trwało ustalanie dokładnej lokalizacji pożaru wspólnie ze służbami Nadleśnictwa Rokita.

Sytuacja była dynamiczna. Ze względu na silnie rozprzestrzeniający się ogień kierujący działaniem ratowniczym poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. Do akcji ruszyli strażacy z dwóch powiatów: kamieńskiego i goleniowskiego. Na miejscu działały m.in. zastępy OSP Golczewo, OSP Kretlewo, OSP Klęby, OSP Mechowo, OSP Błotno, OSP Orzechowo, KP PSP Kamień Pomorski oraz PJRG Nowogard.

Działania gaśnicze prowadzono zarówno z ziemi, jak i z powietrza. Strażaków wspierały dwa samoloty gaśnicze Dromader, które pomagały w opanowaniu pożaru. Obszar działań obejmował około 1 hektar poszycia leśnego.

W akcji brały udział liczne pojazdy gaśnicze, w tym ciężkie i średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, a także cysterna z KP PSP Kamień Pomorski. Dzięki współpracy jednostek z dwóch powiatów oraz wsparciu lotniczemu pożar udało się opanować.