Od lat otrzymują je pasjonaci, osoby i organizacje działające na rzecz rozwoju i promocji Gminy Golczewo. W nowym miejscu i odmienionej formule rozdano Golczewskie Żabki.

Rozdanie nagród poprzedził szereg wystąpień artystycznych – golczewskiej młodzieży, zespołu śpiewaczego Maliny czy chóru stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej. Po blisko dwugodzinnym programie artystycznym, na wniosek stowarzyszeń, mieszkańców i organizacji społecznych wręczono Golczewskie Żabki.

« z 3 »

W tym roku najważniejsze golczewskie wyróżnienia otrzymali:

Maria Chodoń za oddanie pracy społecznej, propagowanie zanikającej kultury ludowej w Polsce, współorganizowanie wielu inicjatyw np. Pokolenia Pokoleniom, Nadanie imienia golczewskiemu rondu).

Andrzej Franc miłośnik zbierania wszelkich pamiątek związanych z Gminą Golczewo. Kolekcjoner unikalnych pocztówek i wielu unikalnych przedmiotów pochodzących z naszego regionu.

Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej za działanie i zaangażowanie ludzi dobrej woli w pozyskanie środków finansowych na wyposażenie pracowni komputerowych oraz doposażenie placu zabaw).

Szkoła Tańca Keep za zamiłowanie do tańca rozbudzane od kilku lat w trzech grupach tanecznych. W ubiegłym roku dziewczęta z grupy Keep Smile wywalczyły 3. miejsce i brązowe medale w kategorii Disco Dance Show Groups Juniors podczas IDO World Championship.

Parafialny Zespół Caritas w Golczewie za aktywne wspieranie i dzielenie się dobrem z innymi. Zespół uczestniczy w wielu akcjach dobroczynnych np. „Tornister pełen uśmiechów”, „Tak, pomagam”, „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.