Spełniła wszelkie wymagania formalne, a w rozmowach kwalifikacyjnych, prezentując swoje kompetencje, wiedzę i założenia przekonała najpierw Komisję Konkursową, a później Burmistrza Macieja Zielińskiego, który zdecydował się skorzystać z jej wiedzy i kompetencji. Małgorzata Wójcik pokonała dwie kontrkandydatki zostając nowym sekretarzem Gminy Golczewo. 

Pani Małgorzata Wójcik spełniła wszelkie wymagania formalne określone w ogłoszenie o naborze. Przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna z komisją konkursową oraz Burmistrzem Golczewa potwierdziła spełnienie przez w/w wymagań niezbędnych oraz w dużym stopniu wymagań dodatkowych. Kandydatka wykazała się dobrym przygotowaniem teoretycznym, znajomością zagadnień oraz dużym doświadczeniem zawodowympodkreślił w uzasadnieniu Burmistrz Maciej ZielińskiMając na uwadze posiadaną wiedzę, umiejętności zawodowe i predyspozycje do pracy na stanowisku objętym naborem została uznana za osobę, która w najwyższym stopniu spełnia oczekiwania pracodawcy w tym zakresie. 

Małgorzata Wójcik pełniła funkcję wiceburmistrza Wolina, wcześniej przewodziła referatowi inwestycji wolińskiego magistratu oraz pełniła funkcję kierownik ds. inwestycji Związku Gmin Wyspy Wolin. Wójcik posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie inwestycji o charakterze ponadregionalnym. Nieobce jest jej pozyskiwanie środków zewnętrznych, czy też wiedza związana z projektami wodno – kanalizacyjnymi. M.in z tych zalet postanowił skorzystać Burmistrz Maciej Zieliński.