Gmina Kamień Pomorski ma nowego skarbnika. W trakcie dzisiejszych obrad, radni zajęli się także rozdziałem funkcji w komisjach stałych działających przy Radzie Miejskiej. Wiatr zmian sprawił, że funkcję przewodniczących w kamieńskiej Radzie Miejskiej zajęli w większości młodzi radni z klubu Stanisława Kuryłły.

Za nami druga Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. W jej trakcie doszło do podziału Komisji Stałych, w których to radni wypracowują stanowiska przed sesjami. Widać, że wiatr zmian dotarł do tutejszej Rady Miejskiej. W większości bowiem funkcję przewodniczących objęli nowo wybrani radni, z młodym i świeżym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość.

I tak przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został wybrany radny Michał Sadowski, przewodniczącą Komisji Budżetowej została wybrana Agnieszka Dranikowska, przewodniczącym Komisji Wiejskiej wybrano Krzysztofa Paliwodę, przewodniczącą Komisji Oświaty została wybrana Karolina Gościniak, Komisją Skarg, Wniosków i Petycji pokieruje radny Jakub Borzymowski.

W trakcie sesji radni zdecydowali o wyborze nowego Skarbnika Gminy. Została nim Joanna Rojczyk ze Świnoujścia, która pełniła funkcję dyrektora ds. ekonomicznych Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu.