Rada Powiatu w Kamieniu Pomorski zdecydowała się dołożyć brakującą kwotę 300 tys. złotych, potrzebną do modernizacji kilometrowego odcinka drogi Kłęby – Włodzisław (gm. Golczewo). Niestety jak mówi starosta Józef Malec, Powiat Kamieński samodzielnie będzie musiał uporać się z finansowym ciężarem tego zadania. 

Rozmawialiśmy o tym w Golczewie, kiedy był tworzony budżet, a gmina miała na to – 474 tys. zł. W czerwcu wysłałem pismo do Burmistrza Danieluka o współfinansowanie inwestycji ale do dziś nie mam odpowiedzi. Próbowałem rozmawiać osobiście z Burmistrzem, spotkaliśmy się w ub. piątek i usłyszałem, że gmina Golczewo nie ma pieniędzy. Nie wiem, czy trafią one na wóz strażacki czy inny celpoinformował starosta Józef Malec. 

Uzyskaliśmy dotację zewnętrzną w kwocie 400 tys. zł. Dostaliśmy pismo od Pana Marszałka, że będą też dodatkowe pieniądze, które w październiku dodatkowo zasilą m.in. nasz Powiat. W ub. roku przy realizacji przebudowy drogi Dusin – Skarchowo początkowo mieliśmy 790 tys. zł dofinansowania, aby potem dodatkowo dostać 900 tys. zł – zaznaczył Malec.

Modernizacja obejmie ponad kilometr drogi.