Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie zaprasza na niesamowity finał projektu Kaflove Warsztaty, który już w najbliższą sobotę (23.09.2023 r.) o godz. 17:00 w samym centrum Wolina przy restauracji BAR-O-METR (ul. Wojska Polskiego 18).

W drugiej połowie czerwca Gminne Centrum rozpoczęło realizację warsztatów w ramach projektu KafLOVE Warsztaty. Brały w nich udział dzieci, młodzież, dorośli oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Koło w Wolinie, a warsztatowe spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie trzech miesięcy spotkań, pod okiem doświadczonych artystów, projektowali oni, tworzyli i malowali kafle, które następnie były wypalane. Efektem tego jest ponad 200 pięknych i różnorodnych kafli, które w centrum Wolina stworzą niesamowitą instalację przestrzenną w postaci ceramicznego muralu. Z pewnością będzie on cieszył oko mieszkańców i turystów odwiedzających Wolin.

Oficjalna prezentacja muralu z kafli stworzonych przez mieszkańców Wolina będzie najważniejszym punktem sobotniego finału projektu KafLOVE Warsztaty. Będzie to także szansa na porozmawianie z jego twórcami oraz artystami, którzy prowadzili warsztaty. Na wszystkich czekać będzie smaczny poczęstunek. 

Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Edukacja Kulturalna, Edycja 2023