Pod koniec stycznia może dojść do silnych wichur. Jak wskazują zachodniopomorscy synoptycy, może to być najsilniejsza wichura ostatnich dwudziestu lat. Wiatr może przekroczyć prędkość nawet 120 km/h.

Niepokojące prognozy opublikowali dziś synoptycy z serwisu „Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim”. Regularnie informują oni o zagrożeniach meteorologicznych w naszym regionie.

Niestety, według ich przesłanek w najbliższych dniach do Polski może dojść do niebezpiecznego przejścia aktywnego niżu z systemem frontów atmosferycznych. Wiatr może być więc jeszcze silniejszy niż podczas ostatnich wichur.

„Najnowsze prognozy modeli numerycznych (ECMWF oraz ICON) na ostatni weekend stycznia prognozują jeszcze silniejszy wiatr w stosunku do poprzednich wyliczeń. Obecnie porywy wiatru na noc z soboty na niedzielę miejscami mogą przekraczać aż 120 km/h. Jeśli do tego dojdzie to możemy mieć do czynienia z najsilniejszą wichurą ostatnich 20 lat” – ostrzegają synoptycy.

Jak jednak wskazują, przesłanki te wciąż nie są pewne. Synoptycy zapowiadają jeszcze kilka analiz i aktualizacji modeli numerycznych. Nadchodzące dni będą więc kluczowe.