perfekt   perfekt   perfekt   perfekt   perfekt   perfekt   perfekt

W minioną Niedziele zakończyły się rozgrywki A-Klasy Sezonu 2017/2018. Pierwsza Drużyna wyruszyła na ostatni mecz sezonu do Wysokiej Kamieńskiej, zmierzyć się z tamtejszym Zniczem. Drużyna gospodarzy składa się z młodych, ambitnych chłopaków, którzy walczyli do ostatniego gwizdka sędziego. Jednak to my z dużym zaangażowaniem, charakterem, monolitem i kreatywnością a przede wszystkim z chłodną głową wyszliśmy na boisko i odnieśliśmy cenne zwycięstwo, 0:9 i tym zwycięstwem przypieczętowaliśmy awans do wyższej klasy rozgrywkowej!

Worek bramek otworzył się już w 6 minucie, kiedy do bramki „Znicza” po raz pierwszy trafił Grzegorz Pieczkowski. Ten sam zawodnik strzelił kolejne bramki w 15 i 16 minucie. W 29 minucie na 4:0 dla „Fali” podwyższył Gerard Białek z rzutu karnego, a dwie minuty później było już 5:0 po golu niezawodnego tego dnia Grzegorza Pieczkowskiego. W 37 minucie po rzucie rożnym z prawej strony bramki „Znicza”, bramkę główką strzelił Michał Ludniewski. Kolejny gol padł w 37 minucie, a jego autorem był Dominik Łaba. W drugiej połowie międzyzdrojanie już tak nie cisnęli miejscowych, stąd gra się nieco wyrównała. Mimo to „Znicz” w dalszym ciągu nie miał dosłownie żadnego pomysłu, argumentu na sforsowanie czujnej tego dnia defensywy „Fali”. I zresztą tak było do końca spotkania. Ósma bramka padła w 58 minucie, którą zdobył Dominik Łaba. W 73 minucie „Znicz” się osłabił po tym jak za drugą żółtą kartkę, a w następstwie kartoniku w kolorze czerwonym, murawę musiał opuścić kapitan „Znicza”. Na ustalenie wyniku licznie przybyli kibice czekali do 87 minuty, a autorem bramki na 9:0 był Michał Warzych.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze „Fali” z nieukrywaną radością padli sobie w ramiona, a ich kibice wbiegli licznie na murawę dziękując swoim zawodnikom tak spektakularnego i pięknego wyczynu. Po meczu trener „Fali” Jan Rączewski, podobnie jak wielu innych, nie ukrywał ogromnego wzruszenia. W pewnej chwili został radośnie podrzucany przez swoich podopiecznych w dowód jego wcale nie małych zasług dla drużyny jak i całego naszego klubu!

Fala: Oskar Bratz (br) – Tadeusz Banaszewski, Gerard Białek (59’ Sławomir Złotnik), Patryk Gierczak (46’ Michał Warzych), Michał Ludniewski (82’ Marcin Radys), Wiktor Potrzebny, Piotr Rutkowski (70’ Bartłomiej Karpiński), Tomasz Zadora, Paweł Wasiluk, Dominik Łaba (59’ Michał Jankowski), Grzegorz Pieczkowski.

0:9    Michał Warzych    87 minuta

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Grzegorz Kiełbasa (br), Mariusz Grzywaczewski.
Trener: Jan Rączewski
Drugi Trener: Dariusz Tokarz
Kierownik: Błażej Karasiewicz
Ratownik: Piotr Karasiewicz

Znicz: Adam Zieliński – Szymon Chlebowski, Dominik Banke, Paweł Konieczka (20’ Marek Szabat), Paweł Michalski (33’ Szymon Bińczyk), Adrian Michalski (27’ Jarosław Walczak), Paweł Pawłowski, Karol Paczkowski, Tomasz Bednarz, Fabian Majewski, Patryk Romańczuk.

Trener: Marcin Klejber
Kierownik: Maksymilian Pilarczyk
Sędziowali: Daniel Kwiecień (SG), Mariusz Kobylak (A1), Radosław Zbaracki (A2)

Tym meczem zakończył się Sezon 2017/2018. Jaki on był?

Sezon był udany z lepszym wykonaniem rundy wiosennej, gdzie zespół wygrał wszystkie spotkania i był nie do zatrzymania. W rundzie jesiennej zespół zaliczył dwie porażki: z Radowią w Radowie Małym (10 miejsce w tabeli) oraz z Prawobrzeżem w Świnoujściu (3 miejsce w tabeli). Są to jedyne porażki w całym sezonie.

Przed ostatnią kolejką prowadziliśmy w tabeli A klasy i potrzebowaliśmy zwycięstwa w ostatnim spotkaniu, by wywalczyć historyczny awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nieoczekiwanie gładko pokonaliśmy rywala, aplikując mu aż dziewięć bramek, bez żadnej straty.

Data 17 czerwca 2018 zostanie zapisana w historii naszego klubu i mamy nadzieję, że sympatycy Fali będą tę datę pamiętać. Jest to Historyczny awans do wyższej klasy rozgrywkowej na który w Międzyzdrojach czekano od 2004 roku!