Za chwilę nastanie cisza wyborcza, więc przyszedł czas na podsumowania. Choć sama kampania Ewy Grzybowskiej zakończyła się w środę ze względu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. 

Zaraz po ogłoszeniu wyników 1 tury wyborów i wyraźnego zwycięstwa Ewy Grzybowskiej, gdzie otrzymała aż 1876 głosów, kandydatka od razu ruszyła do pracy rozmawiać z Mieszkańcami gminy. Tak, jak przed 1 turą, Ewę Grzybowską można było spotkać na ulicach wszystkich miejscowości w gminie. Odwiedzała osobiście Mieszkańców Sołectw i Miasta bez wyjątku, prezentowała program i zachęcała do oddania głosu. Nie zabrakło również otwartych spotkań przy kawie, które dalej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niezależnie od preferencji partyjnych w ramach polityki krajowej, czy przekonań światopoglądowych podkreślała, że stawia na Mieszkańców i sprawy lokalne oraz że zmiany rozpocznie jedynie dzięki zaufaniu Mieszkańców. Dużym wyrazem zaufania była oddolna akcja poparcia Ewy Grzybowskiej zorganizowana przez samych Mieszkańców w 2 turze. Na Facebook można było zaobserwować coraz to nowe zdjęcia Mieszkańców, którzy z odręcznie przygotowaną tabliczką „Ewa Grzybowska #WybieramZmiany” udzielali kandydatce swojego poparcia.

– Na samym początku nie dawano nam, bezpartyjnym mieszkańcom, większych szans na powodzenie w wyborach. Okazało się jednak, że mieszkańcy nam zaufali, ponieważ tak samo jak my, czują jak wielkich zmian wymaga nasza gmina. Bez szyldów partyjnych, bez ważnych polityków u boku ale za to z wielkim przekonaniem oraz zaufaniem i sympatią Mieszkańców. Tytaniczną pracą wszystkich członków i sympatyków naszego komitetu udało się wygrać 1 turę wyborów na urząd burmistrza. Udało się nam również wygrać wybory do rady i wprowadzić większość, tj. 8 na 15 radnych Rady Miejskiej w Wolinie. Kampania w 2 turze to był również czas dobrych rozmów o koniecznych zmianach i naszej wspólnej przyszłości. Wszystko w ciepłej i serdecznej atmosferze. Jestem zaszczycona, że tylu Mieszkańców zdecydowało się na osobiste poparcie mojej kandydatury w ramach akcji #WybieramZmiany. To dla mnie ogromna energia do dalszej pracy i przekonanie, że 4 listopada mamy wielką szansę na rozpoczęcie zmian w naszej gminie. Finałem akcji #WybieramZmiany jest materiał video, który pragniemy Państwu zaprezentować. Jeszcze raz wszystkim Państwu dziękuję w imieniu całego naszego komitetu i do zobaczenia przy urnach wyborczych 4 listopada!napisała w środę Ewa Grzybowska na swoim Facebook. Również jedno z otwartych spotkań przy kawie z Mieszkańcami zostało zarejestrowane w materiale filmowym.

„Zachęcam wszystkich do udziału w wyborach 4 listopada, bez względu na to jakiego macie faworyta i kogo wybierzecie, proszę iść na wybory”komentowała wówczas Ewa Grzybowska.

Nie sposób na końcu podsumowania nie odnieść się do wyborczej gry debatą Waldemara Dubrawskiego. Wszyscy znali kalendarz wyborczy 2 tury i wiadomo było, że kampania będzie krótka. Mimo natychmiastowego wyrażenia gotowości do wzięcia udziału w debacie i ustaleń jej warunków przez Grzybowską, Dubrawski milczał w tej sprawie tydzień. Zasłaniał się ustalaniem numeru telefonicznego do pełnomocnika, choć już dziś wiadomo, że ten numer miał i nawet z niego wcześniej korzystał. Za plecami Grzybowskiej i mediów przygotowywał wszystko do momentu ujawnienia tego przez nasz portal. Po fali krytyki jaka spadła na Dubrawskiego po ujawnieniu całej sprawy, przyznał się do błędu i zaproponował w poniedziałek w nocy organizację debaty sztabowi Grzybowskiej. Jak wiadomo w ledwie ponad dobę takie przedsięwzięcie jest do przygotowania fizycznie niemożliwe.

Zobacz także: Wyborcza gra debatą w Wolinie? „To brak szacunku dla mnie i Mieszkańców”