Radość z dość znaczącej wygranej w sztabie Ewy Grzybowskiej nie przeciągała się przesadnie długo. Zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów na urząd burmistrza i wejściu do 2 tury kandydatka podziękowała mieszkańcom i pogratulowała wszystkim kandydatom, a następnie od razu ruszyła do rozmów z mieszkańcami. 

„Gratuluję nam wszystkim, mieszkańcom gminy, ponieważ udowodniliśmy, że niezależny i bezpartyjny komitet mieszkańców może zaproponować program zmian i ma wielkie szanse wziąć odpowiedzialność za naszą wspólną przyszłość. Aby jednak tak się stało, potrzeba naszej wspólnej mobilizacji w 2 turze wyborów. Gratuluję wszystkim pozostałym kandydatom wyników i dotychczasowej pracy. Przed nami kolejne dni pracy, które spędzimy dokładnie tak samo, jak pozostałe – będziemy rozmawiać i zachęcać mieszkańców, podczas osobistych spotkań. Zaczynamy już od dziś!” – napisała Ewa Grzybowska na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook. Chwilę później można było zobaczyć zwyciężczynie 1 tury na ulicach Wolina, podczas rozmów z mieszkańcami. 

Ewa Grzybowska wygrała znacząco, ponieważ zajęła 1 miejsce z wynikiem 37% wszystkich głosów. Drugą pozycję zajął polityk Platformy Obywatelskiej, były wicestarosta powiatu Waldemar Dubrawski z wynikiem 26% głosów. To oni powalczą w 2 turze o urząd burmistrza Wolina. Warto zaznaczyć, że bezpartyjny komitet Grzybowskiej wprowadził 8 z 15 radnych do rady miejskiej w Wolinie, co daje im większość. Dubrawski wprowadził jedynie 4 radnych, w tym siebie. 

źródło:
KWW Ewy Grzybowskiej