Dokładnie rok temu przy wspólnej pracy wielu zaangażowanych osób z bliska i daleka posadzili pierwsze drzewa i krzewy metodą Miyawaki, tworząc pierwszy w Polsce las kieszonkowy Tiny Forest. Po 12 miesiącach goście, wśród których byli również sadzący, podziwiali jak bardzo urosło ponad 4500 sadzonek i jak rozwija się w Rozwarowie nowy ekosystem leśny.

Przybyli mogli posłuchać piosenki skomponowanej specjalnie na urodziny lasu przez panią Katarzynę Wiśniowiecką, która uraczyła wszystkich poruszającym do tańca i aplauzu koncertem, w którym wystąpili również jej uczniowie. Na stołach czekały różnorodne smakołyki przyniesione przez przybyłych gości.

Odsłonięto dwie tablice informacyjno-edukacyjne, które pięknie prezentowały się w złotych promieniach słońca, a podczas spaceru ścieżką edukacyjną przez las usłyszeć można było zdziwienie i zachwyt nad rozwojem roślin.

Jubilat otrzymał też prezenty – suche gałęzie do wzbogacenia ekosystemu. Wśród przybyłych byli także przedstawiciele instytucji związanych z lasem i ochroną przyrody, którzy też zachwycali się świetnym rozwojem tego wzorcowego ekosystemu, szybkim wzrostem drzew i ich bujnością.

– Atmosfera była radosna i miła, pani Wiśniowiecka zagrzała nawet publiczność do śpiewu i występów – to musi kiedyś przerodzić się w wieczór karaoke w stodole kulturalnej w Rozwarowie – mówią organizatorzy.

Projekt dofinansowany został ze środków w ramach wsparcia zadania publicznego przez Gminę Kamień Pomorski