W szkole w Wapnicy od 2008 roku zbierane są elektroodpady. Od lat jest to możliwość, kiedy mieszkańcy mogą pozbyć się zalegających w domach zużytych elektrosprzętów. Dotychczas sprzęty składowane były na na trawniku przy szkole i odbierane przez wyspecjalizowaną firmę. Szkoła do tej pory oddała około tony zużytych baterii i niemal 100 ton elektroodpadów i wciąż jest zapotrzebowanie na oddawanie elektrosprzętów.

Z tego powodu postanowiliśmy we współpracy z Międzyzdrojskim Stowarzyszeniem „Rodzina” pozyskać środki na utworzenie przy szkole EKOPUNKTU – ogrodzonego, bezpiecznego miejsca do zbierania elektroodpadów. Projekt EKOPUNKT otrzymał dofinansowanie programu Społecznik 2019-2021. Projekt zakłada wydzielenie EKOPUNKTU – miejsca do składowania elektroodpadów oraz organizację kolejnej ZBIÓRKI ELEKTROODPADÓW.

Zapraszamy do Wapnicy już 16 listopada 2021 na ZBIÓRKĘ ELEKTROODPADÓW, podczas której każdy uczestnik otrzyma sadzonkę drzewka lub krzewu. „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”
Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy