Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzą się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Dla wielu zawodników jest to ich pierwszy, debiutancki start. Dziwnowianie przywiozą do domu 2 medale z sobotnich konkurencji.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody utrzymały wspaniałą atmosferę ze zeszłego roku, kiedy to razem cieszyliśmy się jubileuszową 10. edycją JBL Triathlon Sieraków.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (56,5 km oraz 112,99 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 20 stopni Celsjusza, lekki wiatr dodający zawodnikom pędu. Ta idealna do startów pogoda przyciągnęła również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę oraz cieszyli się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów. 

Sobota była niezwykle udana dla reprezentantów Dziwnowa, którzy zdobyli 2 medale! Ze złotem w kategorii sprint K14-17 wróci Lena Dąbrowska oraz Igor Dąbrowski w kategorii sprint M14-17.

JBL Triathlon Sieraków zakończy się w niedziele 28.05.2023, kiedy to zawodnicy zmierzą się w klasyfikacji drużynowej w sztafetach oraz na dystansie „ćwiartki” mającej 56,5 km. Następne zawody cyklu CIECH Tri Tour już 18.06, kiedy to pasjonaci triathlonu będą mogli zmierzyć się na JBL Triathlon Poznań.

Więcej szczegółów dotyczących CIECH Tri Tour na stronie internetowej cyklu.