O godzinie 10, 13 oraz 16 z wieży ratusza zostanie nadany nietypowy komunikat. Z tej okazji będzie można wysłuchać fragmentu audycji z 1970 roku. O godzinie 13 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów na cmentarzu komunalnym.
– Odliczamy godziny do zamknięcia konkursu, ale to nie koniec wrażeń. Ten rocznicowy maraton zakończymy świętem dla każdego Wolinianina i każdej Wolinianki – niezwykłym. 4 maja obchodzić będziemy rocznicę przyłączenia Wolina do Polski. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Was wszystkich do wysłuchania fragmentu audycji z 1970 roku, który poleci z wieży Ratusza, jutro o godzinie 10.00, 13.00 i 16.00. O godzinie 13 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów na cmentarzu komunalnym – czytamy w komunikacie.
W tym roku znowu pandemicznie i online, dlatego nadstawiajcie uszu! Tym którzy nie będą mieli okazji wysłuchać audycji w mieście zapraszamy do wysłuchania jej online. To przecudnej urody nagranie zawdzięczamy naszemu archiwum i Polskie Radio Szczecin.
5 komentarzy
Denice mówi:
sie 25, 2021
o godzinie 2:18
Hey would you mind letting me know which web host you’re working with?
I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.
Can you recommend a good hosting provider at a reasonable price?
Many thanks, I appreciate it!
Feel free to visit my page – Kimberley
z Kamienia mówi:
maj 5, 2021
o godzinie 17:59
Przyłączenia do Polski? To Polska siłą włączyła te tereny? Jakiś nowy trend w liberalizacji historii? Nie lepiej wprost napisać, że jak długo będzie tu Polska to wnuki Niemców nie wystąpią o zwrot swoich zagarniętych własności jak Niemka Trawny! Pamiętajcie, że Niemcy uciekając z Pomorza Zachodniego zabrali z sobą dokumenty świadczące o pozostawionym majątku! Polacy ze wschodnich Kresów wydziedziczeni przez Sowietów takiego luksusu nie mieli!
Anonim mówi:
maj 4, 2021
o godzinie 12:37
Całkiem przez przypadek?
Anonim mówi:
maj 4, 2021
o godzinie 11:57
Nowe władze, nowe podziały. Czekam.
Anonim mówi:
maj 4, 2021
o godzinie 10:21
Konferencja jałtańska ustaliła granice i zasadniczo ustrój powojennej Polski. Przyjęty został dyktat Stalina, by Ziemie Wschodnie II RP przejął Związek Sowiecki. Według planów „wielkiej trójki” Polska miała zostać arbitralnie przesunięta na zachód, a jej polityczna podległość Sowietom, mimo uspokajających deklaracji, stała się oczywista