35-letni kierowca, który wjechał w grupę pieszych w Międzyzdrojach przejeżdżając śmiertelnie 44 – latka, 43 – latkę oraz 7 – letnie dziecko w poniedziałek zostanie przesłuchany – informuje prokuratura.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 18 na ulicy Dąbrówki. Kierujący samochodem osobowym wjechał tam w grupę pieszych. Śledczy przez ostatnie dwa dni prowadzili intensywne czynności dowodowe, zbierali materiał dowodowy, analizowali zapisy z monitoringu.

W momencie zatrzymania policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik był negatywny. Stan mężczyzny dawał podejrzenia, iż mógł być on pod wpływem środków odurzających dlatego pobrano mu krew do specjalistycznych badań.

——————————-

Spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, znajdowanie się pod wpływem środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. To zarzuty, jakie usłyszał dziś 35-letni kierowca, który w sobotę spowodował śmiertelny wypadek w Międzyzdrojach – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prokurator Piotr Wieczorkiewicz.

– Przesłuchany przez prokuratora w charakterze podejrzanego nie ustosunkował się do zarzucanych mu czynów. Odmówił składania wyjaśnień. W najbliższym czasie prokurator złoży do Sądu Rejonowego w Świnoujściu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Przestępstwo, pod którym stoi podejrzany (…) jest zagrożone karą od pięciu do 20 lat pozbawienia wolności – mówi Piotr Wieczorkiewicz