W samo południe zgromadzą się osoby wybrane do pełnienia mandatu w wyborach 15 października. Inauguracja pracy Sejmu to najbardziej sformalizowane posiedzenie o bardzo szczegółowo opisanym przebiegu. Zaczyna się w sytuacji, kiedy na pełnej sali plenarnej formalnie nie ma jeszcze posłów, a są jedynie osoby wybrane.
Zwołane na godz. 12:00 pierwsze posiedzenie nowego Sejmu otworzy hymnem państwowym zwykle niewidoczna, bo zgromadzona w kuluarach Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Następnie do posłów zwróci się prezydent Andrzej Duda, a po nim okolicznościowe wystąpienie wygłosi wyznaczony przez niego marszałek senior, poseł Marek Sawicki.
To do Marka Sawickiego należało rozmieszczenie posłów na sali plenarnej, on także przeprowadzi złożenie ślubowania poselskiego oraz wybór marszałka Sejmu przy pomocy powołanych przez siebie w tym celu, spośród najmłodszych wiekiem posłów, sekretarzy tymczasowych.
Przed ślubowaniem przepisy dopuszczają jedynie rozpatrzenie wniosków formalnych, bo głównym zadaniem posiedzenia nie jest jeszcze rozstrzyganie spraw politycznych, a jedynie ukonstytuowanie Sejmu i jego władz.
Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.”
Po odczytaniu zapisanej w Konstytucji roty przysięgi, każdy z kolejno wywołanych posłów, powstawszy, wypowiada słowo „ślubuję”. Poseł może dodać zdanie: „Tak mi dopomóż Bóg”.
Dopiero po przyjęciu ślubowania osoby, które nazywano dotąd posłami elektami, co poświadczały jedynie otrzymane od PKW zaświadczenia o wyborze, obejmują mandat i stają się posłami. Posłowie nieobecni na posiedzeniu Sejmu i ci, którzy uzyskali mandat w czasie trwania kadencji, składają ślubowania poselskie na pierwszym posiedzeniu, na którym są obecni.
Marszałek senior przeprowadza także tę część procedury. Kandydata na marszałka Sejmu może zgłosić co najmniej 15 posłów. Sejm wybiera go bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.
Gdyby zgłoszono więcej kandydatur, a żadna nie zdobyła wymaganej większości, głosowanie byłoby powtórzone, z pominięciem kandydata, który zdobył najmniejszą liczbę głosów. Gdyby i to nie dało skutku – wybór marszałka Sejmu musiałby być powtórzony.
To jednak bardzo mało prawdopodobne; dzięki wcześniejszym uzgodnieniom i opublikowaniu umowy koalicyjnej Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy wiadomo, że większością głosów na stanowisko marszałka na pierwsze dwa lata kadencji wybrany zostanie poseł Szymon Hołownia.
Z wyborem marszałka Sejmu wygasa pełniona przez posła Sawickiego rola marszałka seniora. Prowadzenie obrad przejmuje jedyna wówczas funkcyjna osoba w Sejmie – jego marszałek, i to on przeprowadza kolejne kroki procedury pierwszego posiedzenia nowego Sejmu.
Sejm najpierw ustala uchwałą liczbę wicemarszałków. Projekt uchwały może wnieść grupa 15 posłów, postępowanie z nimi jest skrócone i oparte na sposobie powoływania Marszałka, mówiąc w uproszczeniu – do skutku, tj. ustalenia rozwiązania, popartego przez większość posłów.
Bardzo podobnie przebiega też wybór samych wicemarszałków. Z procedury opisanej przez regulamin Sejmu jasno wynikają główne kryteria podejmowania decyzji – unikanie zwłoki i skuteczność, pozwalająca na podejmowanie decyzji w krótkim czasie.
W czasie ich podejmowania mogą być oczywiście ogłaszane przerwy w obradach, całość będzie jednak zmierzała do zamknięcia posiedzenia w ciągu kilku godzin.
Sejm powinien wybrać dziś również 20 sekretarzy Sejmu. Kandydatury zgłasza prezydium Sejmu (marszałek i wicemarszałkowie), a sekretarze wybierani są przez Sejm łącznie, chyba że posłowie postanowią inaczej.
W czasie pierwszego posiedzenia Sejmu dymisję zobowiązany jest złożyć Prezes Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki zrobi to zapewne na końcu posiedzenia. Andrzej Duda nie może odmówić przyjęcia rezygnacji. Konstytucja stanowi, że „Prezydent Rzeczypospolitej, przyjmując dymisję Rady Ministrów, powierza jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów”.
Prezydent powierza też wybranemu przez siebie kandydatowi misję stworzenia nowego rządu. Wcześniej Andrzej Duda zapowiadał, że przekaże ją Mateuszowi Morawieckiemu. To zaś rozpocznie pozasejmową już procedurę tworzenia rządu. Sejm będzie już jednak mógł działać.
14 komentarzy
Anonim mówi:
lis 14, 2023
o godzinie 6:31
Dorwali się, porządzą, napsują i odejdą. Świat się na nich nie kończy. Dobro i zło są na przemian. Róbmy swoje i dbajmy o zdrowie.
Anonim mówi:
lis 14, 2023
o godzinie 20:55
No właśnie. Zło było już przez 8 lat! Dość tego.
Patriota mówi:
lis 14, 2023
o godzinie 5:28
Do wpisu:
HUBI mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 21:53
Twój wpis dowodzi, że nawet ty czytasz i wywołuje u pożądane reakcje i dobrze by było abyś Ty inni FRAJERZY co na Pana TUSKA głosowali to zrozumieli zanim wylądują u niemieckich bauerów na szparagach bo to będzie najbardziej intratne zajęcie jak te zmiany wejdą w życie.
Podaję kolejny wpis.
25 października 2023 r.
Komitet Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego (AFCO)
w składzie pięciu eurodeputowanych z Belgii oraz Niemiec:
Guy Verhofstadt (frakcja Odnowić Europę),
prof. Sven Simon (Europejska Partia Ludowa),
Gabriele Bischoff (wiceszefowa frakcji Socjalistów i Demokratów),
Daniel Freund (Zieloni) oraz
Helmut Scholz (Lewica)
bez przedstawiciela grupy EKR
PRZYJĄŁ SPRAWOZDANIE z projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego zawierającej propozycje zmian w:
Traktacie o Unii Europejskiej oraz
Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
·Sprawozdanie zostało przyjęte większością 19 głosów, przy 6 głosach sprzeciwu i 1 wstrzymującym się.
Rezolucja przewiduje 267 poprawek do traktatów unijnych.
Zakres poprawek jest niezwykle szeroki – obejmuje m.in. poszerzenie kompetencji UE w dziedzinie
polityki klimatycznej,
energetyki,
bezpieczeństwa,
gospodarki
czy polityki społecznej,
odebranie państwom prawa weta w większości spraw
i zastąpienie go zasadą głosowania kwalifikowaną większością głosów,
wzmocnienie roli Trybunału Sprawiedliwości UE,
korekty zasad prowadzenia unijnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa
i wiele innych.
Teraz kolejny krok to głosowanie na najbliższej sesji plenarnej w dniu 20 listopada 2023 r. w Strasburgu.
Pan Donald TUSK i jego „PRZESTAWKI” doskonale wiedzą, że to jest kierunek w kierunku państwa federacyjnego, w którym Polska będzie tylko z nazwy o kompetencjach daleko mniejszych od NIEMIECKIEGO LANDU jeśli te poprawki wejdą,
czyli tym razem ma nastąpić dobrowolne oddanie się w NIEWOLĘ NIEMIECKĄ a gwarantem tego ma być Pan Donald TUSK i jego „PRZYSTAWKI”.
Tak wygląda w praktyce obecna „TARGOWICA” XXI wieku.
Niniejszym kontynuuję przytaczanie najważniejszych z 267 poprawek ODBIERAJĄCYCH nam POLAKOM WOLNOŚĆ:
Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
POPRAWKA 224
Artykuł 262
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
Bez uszczerbku dla innych postanowień Traktatów, Rada, stanowiąc JEDNOMYŚLNIE zgodnie ze specjalną procedurą ustawodawczą i po konsultacji z Parlamentem Europejskim, może przyjąć postanowienia w sprawie przyznania Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w określonym przez nią zakresie, właściwości w odniesieniu do sporów dotyczących stosowania aktów przyjętych na podstawie Traktatów, które tworzą europejskie tytuły prawne w dziedzinie własności intelektualnej. Postanowienia te wchodzą w życie po ich zatwierdzeniu przez Państwa Członkowskie, zgodnie z ich odpowiednimi wymogami konstytucyjnym
POPRAWKA
Bez uszczerbku dla innych postanowień Traktatów, Rada, stanowiąc WIĘKSZOŚCIĄ KWALIFIKOWANĄ zgodnie ze specjalną procedurą ustawodawczą i po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, może przyjąć postanowienia w sprawie przyznania Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w określonym przez nią zakresie, właściwości w odniesieniu do sporów dotyczących stosowania aktów przyjętych na podstawie Traktatów, które tworzą europejskie tytuły prawne w dziedzinie własności intelektualnej. Postanowienia te wchodzą w życie po ich zatwierdzeniu przez Państwa Członkowskie, zgodnie z ich odpowiednimi wymogami konstytucyjnymi.
POPRAWKA 226
Artykuł 263 – akapit 4
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
Każda osoba FIZYCZNA lub prawna może wnieść, na warunkach przewidzianych w akapitach pierwszym i drugim, skargę na akty, których jest adresatem lub które dotyczą jej bezpośrednio i INDYWIDUALNIE oraz na akty regulacyjne, które dotyczą jej bezpośrednio i nie wymagają środków wykonawczych.
POPRAWKA
Każda osoba FIZYCZNA lub prawna może wnieść, na warunkach przewidzianych w akapitach pierwszym i drugim, skargę na akty, których jest adresatem lub które dotyczą jej bezpośrednio, oraz na akty regulacyjne, które dotyczą jej bezpośrednio i nie wymagają środków wykonawczych.
SŁOWO „INDYWIDUALNIE” ZOSTAŁO SKREŚLONE !!!!
POPRAWKA 239
Artykuł 299 b (nowy)
Tekst OBOWIĄZUJĄCY – BRAK.
POPRAWKA
Przed zgłoszeniem wniosku dotyczącego aktu USTAWODAWCZEGO Komisja prowadzi szerokie konsultacje. Konsultacje te w stosownym przypadku powinny uwzględniać wymiar regionalny i lokalny przewidywanych działań. W szczególnie pilnych przypadkach Komisja NIE PROWADZI konsultacji. W swoim wniosku uzasadnia taką decyzję.
Cdn.
Warto się nad tym zastanowić zanim Panu Donaldowi TUSKOWI powierzy się tekę Premiera RP, bo ten człowiek uczyni wszystko aby te w praktyce ZNIEWALAJĄCE POLSKĘ zmiany weszły jak najszybciej i to za tej kadencji Parlamentu Europejskiego.
Każdy inna osoba, która obejmie funkcję Premier naszego rządu RP nie będzie tak się spieszyć do NIEMIECKIEJ NIEWOLI jak karp do przyspieszonej wigilii.
Pozdrawiam i zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Anonim mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 18:04
Widzę, że pusto tu. I dobrze. Nie warto bowiem wdawać się w polemikę (bo i z kim). Jeśli zaglądać tu, to aby się pośmiać z wszech i best wiedzących.
Anonim mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 12:46
Tęczowa koalicja nabiera realnego znaczenia.
Dzisiaj mają być złożone dwa projekty ustaw.
Jeden dotyczący usunięcia przepisy karnego za aborcję dot. lekarzy.
Drugi projekt to dobrowolna aborcja do 12 tygodnia ciąży.
Czy o to akurat chodziło. Czy te sprawy stanowią priorytet?
Pytanie w kontekście sytuacji na Ukrainie i wojnie oraz zmian traktatowych Unii Europejskiej (marginalizowania krajów członkowskich to roli landów, bądź prowincji, obowiązkowej strefy euro).
Ludzie, przebudźcie się!!!!
Anonim mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 16:30
Zaraz też wprowadzą lgbt w szkole i będą się usilnie dopytywać czy naprawdę, tak na 100 procent czujesz się chłopcem. Bo może czasem czujesz się inaczej.
Niech zgadnę mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 21:09
Jesteś księdzem ?
Patriota mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 12:08
Do wpisu:
ANONIM mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 11:21
Nadzieja umiera ostatnia i dlatego podaję kolejny wpis
25 października 2023 r.
Komitet Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego (AFCO)
w składzie pięciu eurodeputowanych z Belgii oraz Niemiec:
Guy Verhofstadt (frakcja Odnowić Europę),
prof. Sven Simon (Europejska Partia Ludowa),
Gabriele Bischoff (wiceszefowa frakcji Socjalistów i Demokratów),
Daniel Freund (Zieloni) oraz
Helmut Scholz (Lewica)
bez przedstawiciela grupy EKR
PRZYJĄŁ SPRAWOZDANIE z projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego zawierającej propozycje zmian w:
Traktacie o Unii Europejskiej oraz
Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
·Sprawozdanie zostało przyjęte większością 19 głosów, przy 6 głosach sprzeciwu i 1 wstrzymującym się.
Rezolucja przewiduje 267 poprawek do traktatów unijnych.
Zakres poprawek jest niezwykle szeroki – obejmuje m.in. poszerzenie kompetencji UE w dziedzinie
polityki klimatycznej,
energetyki,
bezpieczeństwa,
gospodarki
czy polityki społecznej,
odebranie państwom prawa weta w większości spraw
i zastąpienie go zasadą głosowania kwalifikowaną większością głosów,
wzmocnienie roli Trybunału Sprawiedliwości UE,
korekty zasad prowadzenia unijnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa
i wiele innych.
Teraz kolejny krok to głosowanie na najbliższej sesji plenarnej w dniu 20 listopada 2023 r. w Strasburgu.
Pan Donald TUSK i jego „PRZESTAWKI” doskonale wiedzą, że to jest kierunek w kierunku państwa federacyjnego, w którym Polska będzie tylko z nazwy o kompetencjach daleko mniejszych od NIEMIECKIEGO LANDU jeśli te poprawki wejdą,
czyli tym razem ma nastąpić dobrowolne oddanie się w NIEWOLĘ NIEMIECKĄ a gwarantem tego ma być Pan Donald TUSK i jego „PRZYSTAWKI”.
Tak wygląda w praktyce obecna „TARGOWICA” XXI wieku.
Niniejszym kontynuuję przytaczanie najważniejszych z 267 poprawek ODBIERAJĄCYCH nam POLAKOM WOLNOŚĆ:
Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
POPRAWKA 179
Artykuł 192 – ustęp 2
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
Na zasadzie odstępstwa od procedury decyzyjnej przewidzianej w ustępie 1 i bez uszczerbku dla artykułu 114, Rada, stanowiąc JEDNOMYŚLNIE zgodnie ze SPECJALNĄ procedurą ustawodawczą i po konsultacji z Parlamentem Europejskim, Komitetem Ekonomiczno-Społecznym i Komitetem Regionów, UCHWALA:
a) przepisy przede wszystkim o charakterze FISKALNYM;
b) środki wpływające na:
– zagospodarowanie przestrzenne,
– zarządzanie ilościowe zasobami wodnymi, w sposób pośredni lub bezpośredni wpływające na dostępność tych zasobów,
– przeznaczenie gruntów, z wyjątkiem kwestii zarządzania odpadami;
c) środki wpływające znacząco na wybór Państwa Członkowskiego między różnymi źródłami energii i ogólną strukturę jego zaopatrzenia w energię.
Rada, stanowiąc JEDNOMYŚLNIE na wniosek Komisji i po konsultacji z Parlamentem Europejskim, Komitetem Ekonomiczno Społecznym i Komitetem Regionów, może postanowić o stosowaniu zwykłej procedury ustawodawczej do dziedzin, o których mowa w akapicie pierwszym.
POPRAWKA
PRZEPIS SKREŚLONY
POPRAWKA 186
Artykuł 194 – ustęp 2 – akapit 2
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
NIE NARUSZAJĄ ONE PRAWA Państwa Członkowskiego do OKREŚLANIA WARUNKÓW WYKORZYSTANIA JEGO ZASOBÓW ENERGETYCZNYCH, wyboru między różnymi źródłami energii i ogólnej struktury jego zaopatrzenia w energię, bez uszczerbku dla artykułu 192 ustęp 2 litera c).
POPRAWKA
PRZEPIS SKREŚLONY
POPRAWKA 187
Artykuł 194 – ustęp 3
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
Na zasadzie odstępstwa od ustępu 2, Rada, stanowiąc zgodnie ze SPECJALNĄ procedurą ustawodawczą, JEDNOMYŚLNIE i po konsultacji z Parlamentem Europejskim, ustanawia środki, o których mowa w tym ustępie, jeżeli mają one głównie charakter fiskalny.
POPRAWKA
PRZEPIS SKREŚLONY.
Cdn.
Warto się nad tym zastanowić zanim Panu Donaldowi TUSKOWI powierzy się tekę Premiera RP, bo ten człowiek uczyni wszystko aby te w praktyce ZNIEWALAJĄCE POLSKĘ zmiany weszły jak najszybciej i to za tej kadencji Parlamentu Europejskiego.
Każdy inna osoba, która obejmie funkcję Premier naszego rządu RP nie będzie tak się spieszyć do NIEMIECKIEJ NIEWOLI jak karp do przyspieszonej wigilii.
Pozdrawiam i zapraszam do merytorycznej dyskusji.
HUBI mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 21:53
Skończ z tym ciągłym wypisywaniem wypocin bo i tak nikt tego nie czyta!!!
Mieszkanka kamienia mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 10:40
Teraz dopiero zacznie się k… Cyrk 👍🤭
Mateusz wajchę przełóż mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 10:03
Wygrała demokracja!!!! Donaldinio skopał dupę kaczorowi
Patriota mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 8:44
25 października 2023 r.
Komitet Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego (AFCO)
w składzie pięciu eurodeputowanych z Belgii oraz Niemiec:
Guy Verhofstadt (frakcja Odnowić Europę),
prof. Sven Simon (Europejska Partia Ludowa),
Gabriele Bischoff (wiceszefowa frakcji Socjalistów i Demokratów),
Daniel Freund (Zieloni) oraz
Helmut Scholz (Lewica)
bez przedstawiciela grupy EKR
PRZYJĄŁ SPRAWOZDANIE z projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego zawierającej propozycje zmian w:
Traktacie o Unii Europejskiej oraz
Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
·Sprawozdanie zostało przyjęte większością 19 głosów, przy 6 głosach sprzeciwu i 1 wstrzymującym się.
Rezolucja przewiduje 267 poprawek do traktatów unijnych.
Zakres poprawek jest niezwykle szeroki – obejmuje m.in. poszerzenie kompetencji UE w dziedzinie
polityki klimatycznej,
energetyki,
bezpieczeństwa,
gospodarki
czy polityki społecznej,
odebranie państwom prawa weta w większości spraw
i zastąpienie go zasadą głosowania kwalifikowaną większością głosów,
wzmocnienie roli Trybunału Sprawiedliwości UE,
korekty zasad prowadzenia unijnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa
i wiele innych.
Teraz kolejny krok to głosowanie na najbliższej sesji plenarnej w dniu 20 listopada 2023 r. w Strasburgu.
Pan Donald TUSK i jego „PRZESTAWKI” doskonale wiedzą, że to jest kierunek w kierunku państwa federacyjnego, w którym Polska będzie tylko z nazwy o kompetencjach daleko mniejszych od NIEMIECKIEGO LANDU jeśli te poprawki wejdą,
czyli tym razem ma nastąpić dobrowolne oddanie się w NIEWOLĘ NIEMIECKĄ a gwarantem tego ma być Pan Donald TUSK i jego „PRZYSTAWKI”.
Tak wygląda w praktyce obecna „TARGOWICA” XXI wieku.
Niniejszym kontynuuję przytaczanie najważniejszych z 267 poprawek ODBIERAJĄCYCH nam POLAKOM WOLNOŚĆ:
Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
POPRAWKA 125
Artykuł 87 – ustęp 3 – akapit 1
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
Rada, stanowiąc zgodnie ze SPECJALNĄ procedurą ustawodawczą, MOŻE ustanowić środki dotyczące współpracy operacyjnej między organami, o których mowa w niniejszym artykule. Rada stanowi JEDNOMYŚLNIE po konsultacji z Parlamentem Europejskim.
POPRAWKA
Parlament Europejski i Rada, stanowiąc zgodnie ze ZWYKŁĄ procedurą ustawodawczą, MOGĄ ustanowić środki dotyczące współpracy operacyjnej między organami, o których mowa w niniejszym artykule
POPRAWKA 131
Artykuł 113
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
Rada, stanowiąc JEDNOMYŚLNIE zgodnie ze SPECJALNĄ procedurą ustawodawczą i po konsultacji z Parlamentem Europejskim oraz Komitetem Ekonomiczno Społecznym, UCHWALA przepisy dotyczące harmonizacji ustawodawstw odnoszących się do PODATKÓW OBROTOWYCH, AKCYZY i INNYCH PODATKÓW POŚREDNICH w zakresie, w jakim harmonizacja ta jest niezbędna do zapewnienia ustanowienia i funkcjonowania rynku wewnętrznego oraz uniknięcia zakłóceń konkurencji.
POPRAWKA
Parlament Europejski i Rada, stanowiąc zgodnie ze ZWYKŁĄ procedurą ustawodawczą i po konsultacji z Komitetem Ekonomiczno-Społecznym, uchwalają przepisy dotyczące harmonizacji ustawodawstw odnoszących się do PODATKÓW BEZPOŚREDNICH i POŚREDNICH, w tym PODATKÓW OBROTOWYCH i AKCYZY oraz INNYCH PODATKÓW BEZPOŚREDNICH i POŚREDNICH.
POPRAWKA 132
Artykuł 115
Tekst OBOWIĄZUJĄCY
Bez uszczerbku dla artykułu 114, Rada, stanowiąc JEDNOMYŚLNIE zgodnie ze SPECJALNĄ procedurą ustawodawczą i po konsultacji z Parlamentem Europejskim i Komitetem Ekonomiczno-Społecznym, uchwala dyrektywy w celu zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych Państw Członkowskich, które mają bezpośredni wpływ na ustanowienie lub funkcjonowanie rynku wewnętrznego.
POPRAWKA
Bez uszczerbku dla artykułu 114, Parlament Europejski i Rada, stanowiąc zgodnie ze ZWYKŁĄ procedurą ustawodawczą i po konsultacji z Komitetem Ekonomiczno-Społecznym, uchwalają dyrektywy w celu zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych Państw Członkowskich, które mają bezpośredni wpływ na ustanowienie lub funkcjonowanie rynku wewnętrznego.
Cdn.
Warto się nad tym zastanowić zanim Panu Donaldowi TUSKOWI powierzy się tekę Premiera RP, bo ten człowiek uczyni wszystko aby te w praktyce ZNIEWALAJĄCE POLSKĘ zmiany weszły jak najszybciej i to za tej kadencji Parlamentu Europejskiego.
Każdy inna osoba, która obejmie funkcję Premier naszego rządu RP nie będzie tak się spieszyć do NIEMIECKIEJ NIEWOLI jak karp do przyspieszonej wigilii.
Pozdrawiam i zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Anonim mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 11:21
Niestety Targowica XXI już zdecydowała – teka premiera dla Herr Tuska – a nastąpi to już za kilka tygodni !!!
Więc PATRIOTO to już się dzieje !!!
Anonim mówi:
lis 13, 2023
o godzinie 15:26
Kto ci za dziecka nadepnął na głowę? I jak przeżyłeś?