To dzięki niezwykłej historii Wolina, w ostatnich dniach miasto odwiedzili dziennikarze New York Times, jednego z najważniejszych amerykańskich dzienników, będącego trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych.

Odkrycie to, dokonane przez pana Marka Kydrę, przyciągnęło uwagę najbardziej wpływowych mediów na całym świecie, które z zaciekawieniem śledziły rozwój tej historii. W wywiadzie udzielonym przez dr Wojciecha Filipowiaka z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN oraz dr Karolinę Kokorę, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego, eksperci podzielili się swoją wiedzą na temat tego niezwykłego znaleziska.

Wolin, ze względu na swój bogaty potencjał archeologiczny, stwarza możliwość dokonania odkryć unikalnych na skalę europejską. Dlatego miasto podejmuje współpracę z instytutami naukowymi, o których szczegółach będzie informować w odpowiednim czasie.

Popularyzacja tej fascynującej historii jest również efektem pracy wolińskiego muzeum, Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów „Wolin-Jomsborg-Vineta” oraz wspólnej organizacji Festiwalu Słowian i Wikingów. Tegoroczna, 27. edycja festiwalu, nosząca temat „Król Danii Harald Sinozęby i jego czasy”, na pewno przyciągnie jeszcze więcej zwiedzających oraz miłośników historii na te niezwykłe tereny.

Odkrycie grobu króla Haralda Sinozębego w Wolinie na pewno wpłynie na rozwój turystyki i popularyzację tego regionu Polski, pokazując światu bogactwo kulturowe i archeologiczne, jakie kryje w sobie to małe miasteczko.