Blisko 100 najmłodszych mieszkańców Troszyna, Zastania, Ładzina, DomysłowaDargobądza, Wisełki i Kołczewa wzięło udział w Dniu Ziemi, organizowanym już po raz drugi w naszym Centrum we współpracy ze Szkołą Podstawową w Międzyzdrojach.

Wydarzenie odbyło się w tygodniu, kiedy przypada Dzień Ziemi tj. w dniach od 18 do 22 kwietnia 2018 roku. Jego celem było propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia oraz zachęcenie ich do podejmowania aktywności związanych z ochroną środowiska naturalnego.

W ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których młodzież pod okiem szefa kuchni Mariusza Siwaka przygotowywała „ecosałatki” na bazie warzyw, kasz i owoców. Najlepsze autorskie przepisy uczniów zostały nagrodzone, m.in. profesjonalnymi mikroskopami do pracowni badawczej w ich szkole.

Najmłodsi uczestnicy zostali natomiast zaproszeni do udziału w zajęciach pt. Wyspa Ziemia, w ramach których wzięli udział w pokazie o zwierzętach i roślinach żyjących na naszej planecie, zabawach związanych z żywiołami występującymi na Ziemi oraz wspólnymi siłami zbudowali wyspę wykorzystując naturalnie występujące skarby natury – piasek, muszle, patyki czy kamienie.

Kolejną atrakcją były zajęcia interaktywne „Jak skropliłem azot”. Ich uczestnicy odkrywali przyrodę za pomocą swoich zmysłów, prowadzili badania przyrodnicze w laboratorium oraz konstruowali własne latawce oraz hotele dla pszczół.

Ostatnią częścią obchodów Dnia Ziemi była nocna obserwacja przyrody Wolińskiego Parku Narodowego z wykorzystaniem noktowizorów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami Młodego Obserwatora Przyrody.

źródło:
CWM Grodno