Przyglądając się karierze młodego zawodnika z Kamienia Pomorskiego, raczej nikt nie powinien być zaskoczony. W 65. minucie wtorkowego meczu Lotto Ekstraklasy, pomiędzy Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław, na boisku pojawił się Adrian Benedyczak! Choć Pogoń przegrała, to junior zadebiutował po raz pierwszy meczu ekstraklasy!

– Przede wszystkim cieszę się ogromnie, że to kolejny chłopak z naszego klubu który zadebiutował w ekstraklasie . Gratuluję Adrianowi, ale również i rodzicom, którzy wspierają go w każdym momencie. Nie tylko tata może być dumny z syna, ale również trener Pęcak u którego trenował przez pierwsze lata swojej przygody z piłką. To duże wyróżnienie i wzór do naśladowania dla wszystkich chłopców uczęszczających do naszej akademii. Bacznie będę obserwował jego rozwój – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Benedyczak w obecnym sezonie zanotował kilkanaście w Centralnej Lidze Juniorów w których zdobył blisko 20 bramek. Do tego dołożył kilka występów w trzecioligowych rezerwach w których zanotował jedną asystę. Benedyczak spędził z pierwszym zespołem cały okres przygotowawczy pod okiem trenera Kosty Runjaica, który przyglądał mu się w grach kontrolnych.