O wolności, niezawisłości sądownictwa, szczególnym czasie w którym podnosi się rękę na demokrację oraz wyprowadzaniu pieniędzy do prywatnych kieszeni mówili posłowie Platformy Obywatelskiej w Kamieniu Pomorskim.

Drugi raz z rzędu objeżdżamy całą Polskę, rozjeżdżamy się i o tej samej godzinie rozpoczynamy spotkania w różnych miejscowościach powiatowych, czasem mniejszych. Nie jesteśmy posłami z tej ziemi, ale jest to celowy zamysł. Łatwiej spotkać gdzieś posła lokalnego, który ma dyżur czy spotkanie. My wymieniamy się regionami, ponieważ wydaje nam się, że wzajemne doświadczenia pomagają w prowadzeniu rozmowy – podkreślała poseł Iwona Śledzińska – Katarasińska.

Na spotkaniu obecni byli posłowie z Mazowsza – Czesław Mroczek, Wojciech Wilk pracujący w komisji administracji i spraw wewnętrznych oraz Iwona Śledzińska – Katarasińska z Łodzi, zasiadająca w Sejmie 8. kadencję. Co ciekawe, oprócz Mieszkańców zabrakło wiodących osób lokalnej Platformy – tj. przewodniczącej powiatowych struktur Beaty Kiryluk, Sebastiana Mamzera czy Waldemara Dubrawskiego.

Rozumiem, że były jakieś ważne powody, dla których nie ma przewodniczącej. Tak to jest, są lepsi i gorsi organizatorzy. Wiem natomiast, że jeżeli nas coś położy, to błędy i niedopatrzenia w Polsce powiatowej – stwierdziła Iwona Śledzińska – Katarasińska.

O czym dyskutowano? Pomimo niskiej frekwencji spotkanie miało merytoryczny charakter. Poruszano tematy polityki bieżącej w tym m.in. sytuację związaną z niszczeniem praworządności, wydatkowania środków publicznych czy protestem osób niepełnosprawnych.