ZHU Makres z Gryfic oraz Zakład Remontowo – Budowlany Stanisława Jankowskiego z Kamienia Pomorskiego to dwie firmy, które złożyły swoje oferty na budowę 6 oddziałowego przedszkola w Wolinie. 

W chwili obecnej trwają prace związane z badaniem ofert, ale należy przyjąć, że rozpoczęcie robot budowlanych jeszcze w tym roku jest bardzo realne. Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia 2019 r. Gmina zabezpieczyła na ten cel 4 mln zł – poinformowała Małgorzata Wójcik, zastępca Burmistrza Wolina.

Nowe przedszkole ma pomieścić 150 najmłodszych mieszkańców gminy Wolin i będzie wyglądać jak jak sześć niezależnych domków tj. oddziałów stanowiących funkcjonalną całość. 6 – oddziałowe przedszkole, wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. placem zabaw, miejscami postojowymi itp. będzie znajdowało przy ul. Henryka Sienkiewicza w Wolinie, w koronie stadionu miejskiego. Projekt przygotowało doświadczone biuro projektowe z Poznania PL + Paweł Litwinowicz. Przedszkole zostanie wybudowane w technologii tradycyjnej z uwagi na fakt, iż planowana w pierwszej wersji budowa modułowa spotkała się z różnymi opiniami, nie zawsze przychylnymi dla takiego rozwiązania.

Każdy oddział będzie podzielony na salę główną – dydaktyczną, sanitariat, szatnię oraz zaplecze sali dydaktycznej, takich oddziałów będzie łącznie sześć. Ponadto przedszkole będzie posiadało sale wielofunkcyjną, która może pełnić rolę sali gimnastycznej ale również może być wykorzystywana okolicznościowo na różnego rodzaju przedstawienia, które przygotowują dzieci. Oczywiście w przedszkolu znajdzie się zaplecze kuchenne i administracyjne