Do 11 lutego wykonawcy mogą składać oferty w przetargu na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Lędzin – Trzebiatów. Drogę wojewódzką nr 102 możemy z powodzeniem nazwać „via turistica” naszego regionu, bo łączy dwa największe kurorty Pomorza Zachodniego – Międzyzdroje i Kołobrzeg.

Inwestycja zaplanowana na dwa najbliższe lata, będzie kontynuacją zakończonej w 2018 r. przebudowy 15- kilometrowego odcinka Łukęcin-Lędzin, który przechodzi przez takie nadmorskie kurorty jak Pobierowo, Trzęsacz i Rewal. Tym razem przebudowywany będzie 13,4- kilometrowy odcinek między Lędzinem i Trzebiatowem.

Między istniejącym rondem w Lędzinie i planowanym rondem w Konarzewie, droga zostanie poprowadzona po starym śladzie, natomiast na ponad 5-kilometrowym odcinku – od ronda w Konarzewie – będzie przebiegała nowym śladem stanowiącym obejście miejscowości Konarzewo, Rogozina i Zapolice. Za nowym obejściem tych trzech miejscowości, droga wróci na stary ślad. Przebudowa zakończy się w Trzebiatowie.

Na przebudowywanym odcinku droga zostanie poszerzona do 7 m. Na odcinku Zapolice – Trzebiatów powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Ponadto na całej trasie zostaną przebudowane i zbudowane nowe przepusty drogowe i obiekty mostowe. Odcinek przewidziany do przebudowy będzie miał podobny standard, do widocznego na zdjęciach odcinka Łukęcin- Lędzin. Szacunkowa wartość kontraktu na roboty budowlane to ponad 93,4 mln zł netto. Zadanie będzie współfinansowane przez Unię Europejską z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniopomorskiego na lata 2021 – 2027.