Jej rozbudowa obejmowała blisko 3,2 km, nowe chodniki oraz mała infrastruktura. Po latach męki mieszkańcy Laski oraz wszyscy jeżdżący w kierunku Wolina doczekali się nowej drogi! Inwestycja pochłonęła blisko 11 mln złotych, z czego większa część to dofinansowanie. 

– Zakończenie, czyli otwarcie drogi Recław – Laska sprawiło, ze nasza wieś zmieniła swoje oblicze. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy taki odcinek dobrej drogi, bo wiąże się to nie tylko z dojazdem do pracy, ale także przyszłością – turystyczną czy rekreacyjną.

Zmodernizowana droga była w fatalnym stanie. Jak mówią mieszkańcy, to inny świat. Gmina Wolin dofinansowania inwestycję 650 tys. złotych, dofinansowanie rządowe osiągnęło 7,8 mln złotych, a sam Powiat zainwestował 2 mln złotych.

Modernizacja to nie tylko polepszenie warunków jazdy, ale także większe bezpieczeństwo. Mieszkańcy zyskują piękny kawałek drogi, który kiedy się tylko wszystko zazieleni, będzie to wyglądało o wiele lepiejpodkreślał starosta Józef Malec. 

– Cieszę się, że tutaj po 6 latach doczekaliśmy się nowej drogi. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że możemy mieć w tym swój udział. To efekt dobrej współpracy – podkreślała Burmistrz Ewa Grzybowska.