15 października 2018 roku jubileusz 90 urodzin obchodziła Pani Stanisława Stepaniuk z Wisełki. Z tej okazji Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz odwiedził dostojną Jubilatkę.

Pani Stanisława Stepaniuk przyjęła gości w towarzystwie dzieci i prawnuczki. Eugeniusz Jasiewicz składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył kwiaty oraz życzył wielu  lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha.

Stanisława Stepaniuk w wieku 11 lat straciła ojca Romana Aszkiełowicz który zmarł na zapalenie płuc. Z mamą Józefą Aszkiełowicz oraz rodzeństwem prowadzili małe gospodarstwo rolne w miejscowości Wawierki powiat Wileński. Pani Stanisława  była najmłodsza wśród swojego  rodzeństwa: Jan  (zam. Domysłów),Michał (Olsztyn), Olga (Słupsk)oraz Marysia, która zmarła w czasie wojny na tyfus. Niestety rodzeństwo Pani Stanisławy już nie żyje.

 

W dniu 01.02.1947 w miejscowości Chrastówka powiat Wileński Pani Stanisława wzięła ślub z Stanisławem Stepaniuk i utrzymywali się z małego gospodarstwa.  Po sprowadzeniu się do wsi Domysłów zaczęli życie od początku nie mając nic,  z czasem  skutkiem dużego wysiłku fizycznego udało się osiągnąć gospodarstwo o powierzchni 10 ha.  Z tego gospodarstwa się utrzymywali , zostało one zdane na rzecz syna Wacława i do dziś jest w dobrej kondycji. W roku 1984 Pani Stanisława wraz z mężem przeniosła się do wsi Wisełka gdzie mieszka do dziś.  W roku 1988 zmarł mąż Pani Stanisławy -Stanisław Stepaniuk.

Na uroczystości jubilatki stawili się, córka Wanda, syn  Jan, Wacław i Zbigniew, synowa Marysia, Małgorzata, Danuta wnuk Artur oraz prawnuczka Luba, gdzie w miłej atmosferze świętowali 90- lecie. Drogiej Jubilatce życzymy 100 lat!

źródło:
UM w Wolinie