Sektor jednorodzinnych nieruchomości na rynku pierwotnym Gdyni ciągle się rozszerza – domki w zabudowie bliźniaczej i szeregowej zyskują coraz większą popularność wśród nabywców. Przy nieustannym wzroście cen mieszkań deweloperskich ceny domów wciąż pozostają przystępne, i to wcale nie jest jedyny atut tego typu osiedli.

Domy buduje się w różnych częściach miasta – oczywiście, deweloperzy wybierają najbardziej kameralne lokalizacje, zwykle otoczone naturalną zielenią.

Jak wybrać dom dla swojej rodziny i jakie są aktualne oferty? Opowiadamy w dzisiejszym digescie.

Wybieramy nowy dom – na co zwrócić uwagę?

Oto kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze nowego domu w Gdańsku lub Gdyni.

  1. Technologia budownictwa i materiały. Wszyscy deweloperzy Gdyni obecnie używają certyfikowanych materiałów budowlanych i ociepleniowych – to jest wymagane przez najnowsze wytyczne dotyczące budownictwa mieszkaniowego. Obecnie stosowane są przeważnie technologia tradycyjna i technologia szkieletowa – energooszczędność domu zależy też od układu ścian i ilości połaci dachów.
  2. Powierzchnia i stan działki oraz zagospodarowanie osiedla. Niektórzy deweloperzy projektują naprawdę imponujące ogródki przynależne do domów – często są pokryte trawnikiem i uzupełnione w utwardzone tarasy. Nie mniej ważnym elementem jest wewnętrzna infrastruktura osiedla.
  3. Możliwość wprowadzenia zmian w projekcie. Dodatkowa przestrzeń do zagospodarowania, preinstalacje pod kominek, klimatyzację czy system centralnego odkurzacza – to pozornie małe, ale bardzo istotne bonusy pozwalające na dostosowanie lokalu do własnych potrzeb. Tego typu rozwiązania stosują wszystkie wiodące firmy deweloperskie Trójmiasta, takie jak Robyg, Inpro, 3City Estate i inne.

Domy w Gdyni – jakie są oferty?

Aktualna oferta jednorodzinnych nieruchomości w Gdyni jest bardzo bogata i różnorodna – ceny są dość różne, ale zwykle mieszczą się w średnim przedziale cenowym. Oto niektóre z osiedli, jakie niedawno zostały lub w najbliższym czasie zostaną oddane do użytkowania.

  • Zielona Dąbrowa – osiedle domów jednorodzinnych położone w obrębie dzielnicy Dąbrowa. Domy mierzą do 200 metrów kwadratowych, a przynależne do nich działki – do 500. Do lokali są przynależne indywidualne garaże oraz naziemne stanowiska parkingowe. Inwestycja jest otoczona naturalnym drzewostanem, a jej teren jest w pełni zagospodarowany.
  • Osiedle Wiczlino-Ogród – rozległa inwestycja jednorodzinna dewelopera, w której obrębie zaprojektowano domy w zabudowie bliźniaczej z indywidualnymi garażami. Lokale wyposażono w duże działki o powierzchni nawet do 600 metrów kwadratowych.

Nadmorski Zakątek – to nietypowy kompleks składający się z… mieszkań. Dlaczego więc znalazł się w tym digescie? Ponieważ mieszkanie te są zaprojektowane na parterach i poddaszach segmentów w zabudowie bliźniaczej. Tego typu inwestycje są coraz popularniejszym rozwiązaniem, ponieważ łączą możliwość zakupu lokalu o mniejszym, niż dom, metrażu (w przykładowej inwestycji powierzchnie mieszkań wynoszą od 56 do 119 metrów kwadratowych), ze wszystkimi zaletami zamieszkania na jednorodzinnym osiedlu.