W pełnym reżimie sanitarnym, przy obecności jedynie osób w pełni zaszczepionych w Dziwnowie odbyło się dziś (18.12) oficjalne otwarcie nowego Domu Kultury. W budynku, który pomieści 300 – osobową widownię znajdzie się także świetlica.

– Gdy w 2010 roku obejmowałem urząd Burmistrz nasza Gmina była postrzegana jako uboższy brat Rewala i Międzyzdrojów. Wiedziałem, że coś należy z tym zrobić, że tak nie może być. Trzeba było zebrać zespół ludzi, opracować plan działania i konsekwentnie go realizować. Wiele rzeczy udało nam się zrealizować, nie wszystko co w tym planie się przewijało. Dzięki temu wybudowaliśmy nowe mariny, przebudowaliśmy port rybacki z drogą która nam dokuczała, wybudowaliśmy nowe mieszkania socjalne i komunalne, wybudowaliśmy kilometry nowych dróg, chodników, udało nam się zrewitalizować nasze parki, powstały nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne, przebudowaliśmy nasze promenady dobudowując nowe. Tego wszystkiego nie udałoby się zrobić gdyby nie pomoc Urzędu Marszałkowskiego, Pana Marszałka, Panów Posłów to dzięki tej współpracy udało się te inwestycje zrealizować – zaznaczył Grzegorz Jóźwiak.

« z 26 »

Na zadanie zaplanowano 3,2 mln złotych, jedyny wykonawca który stanął w przetargu zaproponował realizacji inwestycji za 6,2 mln zł. Dziwnów pozyskał na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego.

– Moim marzeniem było, żeby taki obiekt powstał w Dziwnowie. Dzięki programowi rewitalizacji terenów powojskowych mamy takie obiekt i dziś. Mógłbym powiedzieć, że czuje się już człowiekiem spełnionym, ale pojawiają się nowe plany. Największym z nich to budowa nowego Urzędu Miejskiego gdzie wszystkie instytucje i służby mogłyby się znaleźć, tak aby mieszkaniec mógł załatwić wszystko w jednym miejscu – podkreślił Burmistrz.