Taki dzień musiał nadejść! Policjanci z kamieńskiej „dochodzeniówki” mówią dość i masowo udają się na zwolnienia lekarskie. Wszystko w akcie protestu do pełnienia służby i realizacji zadań daleko wykraczających poza zakresy obowiązków.

Dlaczego na komendzie policji w Kamieniu Pomorskim nie można złożyć zawiadomienia, odsyłają ludzi do sąsiednich jednostek. Czyżby braki kadrowe? A może zaostrzyli strajk? – dopytywał jeden z naszych Czytelników.

Odpowiedź przyszła jeszcze tego samego dnia. Członkowie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, poinformowali o fakcie przebywania wszystkich kamieńskich „dochodzeniowców” na zwolnieniach lekarskich.

Takie są efekty pełnienia służby za „wakaty”, za tych co dopiero „na szkole”, za brakującą „patrolówkę” i innych. Po prostu, za służbę ponad siły – czytamy na stronie NSZZ Policji.

Braki kadrowe w kamieńskiej Policji to problem znany od dawna. Zaostrzenie akcji protestacyjnej musiało więc kiedyś nastąpić. Okres sezonu letniego, będzie jednak bardzo odczuwalny dla zarządzających kamieńską jednostką Policji.