Ostatnia awaria została usunięta, a do kranów wróciła woda. Chcemy jednak napisać kilka słów więcej, a przede wszystkim jeszcze raz przeprosić za niedogodności i wydłużony czas naprawy – informuje wolińskie MPGK. Nasi Czytelnicy zachodzą w głowę, dlaczego w Wolinie spółka niszczyła wyremontowaną w poprzedniej kadencji ulicę Słowiańskiej. Odpowiedź jest dość zaskakująca. 

– O awarii wiedzieliśmy natychmiast, ale chcąc zapewnić możliwość korzystania z wody w ciągu dnia, zaplanowaliśmy usuwanie usterek w godzinach nocnych.

Niestety liczba koniecznych napraw okazała się znacznie większa niż przewidywano, a dodatkowo podjęto decyzję o zamontowaniu 3 zasuw, po to aby w przyszłości mieć możliwość zdecydowanego ograniczenia odłączanych gospodarstw od wody w trakcie napraw.

– Dodatkowo, planujemy montaż większej ilości zasuw na terenie całej gminy Wolin, żeby wszelkie naprawy i konserwacje techniczne były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Na dziś każda naprawa wymaga odłączenia od sieci wodnej bardzo dużej ilości gospodarstw domowych – informuje Przedsiębiorstwo.

Spółka odniosła się także do zarzutów, że awaria miała miejsce na odcinku, który był w przeszłości remontowany.

Musimy zaznaczyć, że remont ulicy Słowiańskiej wykonany w poprzedniej kadencji tj. 2014-2018 nie uwzględniał wymiany infrastruktury wodociągowej. Z punktu widzenia logiki inwestycyjnej podjęta wówczas decyzja jest niezrozumiała, ponieważ wykonany remont objął położenie nowej nakładki asfaltowej. Przestarzała i wymagająca już wtedy wymiany infrastruktura nie została wymieniona, a jedynie przykryta nową warstwą asfaltu – czytamy na stronie MPGK.