W sobotnie popołudnie rozegrano kolejny piłkarski klasyk Powiatu Kamieńskiego. Drużyna Gryfa Kamień Pomorski przyjmowała na własnym boisku gości z Wolina. Choć piłkarze z Kamienia otworzyli wynik, to ostatecznie z trzech punktów cieszyli się Wikingowie.

Początek spotkania to dominacja w posiadaniu piłki, cierpliwe rozgrywanie z jednej strony na drugą i pracowanie na dogodną okazję do objęcia prowadzenia. Jednak liczne próby dośrodkowań nie za bardzo pomagały zagrozić bramce Patryka Jurka. Kiedy wydawało się, że Wikingowie panują nad sytuacją boiskową, z kontrą wyszli gospodarze. Zespół z Wolina nie zdążył dobrze odbudować swoich szyków w defensywie, co wykorzystał Gryf, dobrą akcją zdobywając prowadzenie za sprawą Latuszka.

Po utracie gola w szeregi wolinian wkradło się sporo nerwowości. Gryf wyczuł szanse i w ostatnim kwadransie pierwszej połowy mecz wcale nie wyglądał tak, jakby mierzyła się drużyna walcząca o awans, z drużyną, która walczy o uniknięcie degradacji.  W przerwie w drużynie Vikingów nastąpiła zmiana – Szymon Smerdel pojawił się na boisku w miejscu Radka Cyburta.

Z biegiem czasu wolinianie stwarzali sobie coraz groźniejsze sytuacje. Już w 55 minucie doszło do wyrównania za sprawą Kamila Wiśniewskiego, jednak chorągiewka sędziego powędrowała w górę. Kolejną sytuacja nadarzyła się chwilę później, jednak bramkarza Gryfa uratował słupek. W międzyczasie za dyskusję z arbitrem drugą żółtą kartkę obejrzał Szymon Włodarek.

Czas uciekał nieubłaganie, a wtedy z pomocą przyszło to co nie wychodziło w pierwszej połowie – dośrodkowanie. Piłka dograna w pole karne wprost do Kamila Wiśniewskiego, który nie marnuje dobrych sytuacji w derbach. Popularny Wiśnia w 83. minucie doprowadza do wyrównania i daje tym samym sygnał do zintensyfikowania ataków. Na kolejny cios nie musieliśmy długo czekać! Kapitan Jakub Tarka wykorzystał dogranie z narożnika boiska od Macieja Ignasiaka i wpakował w 87 minucie piłkę do bramki Jurka. Wikingowie wyszli tym samym na prowadzenie, którego do końca spotkania już nie oddali.

GRYF KAMIEŃ POMORSKI 1:2 VINETA WOLIN
1:0 Bartosz Latuszek 25′
1:1 Kamil Wiśniewski 83′
1:2 Jakub Tarka 87′

Vineta Wolin: Jakub Kokiel – Łukasz Bożko, Marek Niewiada, Dawid Jeż, Jakub Tarka, Adrian Nagórski, Maciej Ignasiak, Radosław Cyburt (Szymon Smerdel 46′), Bartosz Sobinek, Konrad Bartoszewicz (Bartosz Nizio 89′), Kamil Wiśniewski (Adrian Kranz 90+3′)

Gryf Kamień Pomorski: Patryk Jurek, Przemysław Stosio, Aleksander Cieślik, Kacper Wittbrodt, Kacper Plebańczyk (Jan Skuratowski 56′), Bartosz Latuszek, Maciej Więcek, Maciej Szwech (Kacper Karman 77′) Jakub Nowacki, Dawid Roszak, Szymon Włodarek.

źródło:
Vineta Wolin
Gryf Kamień Pomorski
fot. Małgorzata Elmerych