Tak właśnie wyglądają drzewa w „dobrej kondycji” rosnące wzdłuż drogi Recław – Laska – napisała w mailu do naszej redakcji jedna z naszych Czytelniczek. Chodzi o słynną drogę, na którą Powiat Kamieński pozyskał 3 mln złotych dofinansowania, jednak w wyniku składanych odwołań, przebudowa od kilku miesięcy nie może dojść do skutku.

Jestem mieszkanką Laski. Wczoraj jadąc z pracy zauważyłam, że przewróciło się jedno z drzew. Dzięki Bogu, nikomu nic się nie stało. Gdzie teraz podzieją się „zagrożone” nietoperze? Może nareszcie da to coś do myślenia oponentce budowy drogiirytuje się jedna z naszych Czytelniczek.

Przebudowa drogi Recław – Laska została oszacowana na kwotę 3,6 mln złotych. Powiat Kamieński miał dołożyć do zadania 600 tysięcy złotych. Sporą pulę miały stanowić środki zewnętrzne. W grudniu 2017 roku uchwalając budżet, Rada przesądziła o przebudowie. Od decyzji samorządu złożono odwołanie. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w lutym br. uchyliło decyzję Burmistrza Wolina. SKO nie bazowało jednak na przedstawianych zarzutach, mówiących o potrzebie wytyczenia nowej trasy, niewycinaniu drzew oraz ratowaniu nietoperzy, a braku opinii z nowo utworzonej instytucji Wody Polskie. Na etapie składania dokumentów, nie było to wymagane gdyż ta instytucja nie istniała.Decyzja Kolegium oznaczała, że wszystkie procedury musiały rozpocząć się od nowa. Urzędnicy je przeprowadzili, jednak w ostatnim możliwym dniu, do SKO wpłynęło odwołanie.
Ciągle jest spór o to, że te drzewa są potrzebne, a człowiek jest drugim sortemdodaje nasza Czytelniczka.
Niewykorzystanie środków przez Powiat Kamieński może skutkować ich przesunięciem do innego samorządu naszego województwa.