Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji zawodowych? Chcesz zwiększyć swoje szanse na awans w obecnej pracy, starasz się o podwyżkę lub chcesz zmienić miejsce pracy na inne? Jeśli tak, rzeczą, która może Ci pomóc w osiągnięciu tego celu, jest kurs zawodowy. Jakie szkolenia warto zrobić i do kogo w tym celu się udać? Odpowiedzi na to i inne pytania poszukamy na stronie Szkolenia Most Wanted ze Szczecina.

Jakie szkolenia warto zrobić w 2023 roku?

Szkolenia z zakresu prawa pracy

Są to najbardziej opłacalne kursy zawodowe, które mają na celu edukację uczestników na temat przepisów prawnych dotyczących miejsca pracy. Prawo pracy to obszar prawa, który reguluje stosunki między pracodawcami a pracownikami, w tym zasady dotyczące warunków pracy, płac, godzin pracy, bezpieczeństwa i zdrowia w pracy, oraz ochrony przed dyskryminacją.

Profesjonalne kursy zawodowe z zakresu prawa pracy obejmują m.in. następujące tematy:

 • Prowadzenie dokumentacji niezbędnej do legalnego pobytu i pracy cudzoziemców oraz wymagania wobec urzędów;
 • Prawo pracy dla zapracowanych – zmiany oraz najnowsze stanowiska;
 • Uprawnienia rodzicielsko – opiekuńcze (zwolnienia i urlopy) w pigułce;

Jak odbywają się opłacalne szkolenia z zakresu prawa pracy (oraz inne z firmy Most Wanted ze Szczecina)?

Oferta przygotowana przez firmę szkoleniową Most Wanted uwzględnia potrzeby współczesnych pracowników i została przygotowana w opcji szkolenia stacjonarnego i zdalnego online. Każda z tych form ma swoje zalety: pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, elastycznie dopasować program zajęć do możliwości czasowych kursantów, a także dopasowuje swoją formułę do indywidualnych potrzeb uczestników. Bez względu na to, czy będziesz uczestniczyć w kursie stacjonarnym lub wybierzesz kursy online, możesz liczyć na szybkie zdobycie nowych umiejętności pod okiem doświadczonych i cenionych wykładowców — ekspertów praktyków w swojej dziedzinie.

Dla kogo szkolenia z zakresu prawa pracy?

Szkolenia i kursy specjalistyczne z zakresu prawa pracy są kierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym do niżej wymienionych grup.

 • Kursy zawodowe pomagają pracodawcom zrozumieć swoje obowiązki wobec pracowników oraz to, jak należy stosować przepisy prawa pracy.
 • Pracownicy działu kadr i płac. Osoby te często obsługują dokumentację pracowniczą, dlatego szkolenie z prawa pracy pomoże im jeszcze lepiej wykonywać swoje obowiązki.
 • Menedżerowie i liderzy zespołów. Wiedza na temat praw pracowniczych jest kluczowa dla każdego, kto nadzoruje innych pracowników. Kursy zawodowe pomagają w lepszym zarządzaniu zasobami ludzkimi i zapobieganiu potencjalnym konfliktom lub odejściom z pracy.
 • Członkowie związków zawodowych. Osoby te często reprezentują interesy pracowników, więc wiedza na temat praw pracowniczych jest dla nich niezbędna. Podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe na ten temat, stają się jeszcze bardziej wiarygodni i mogą skuteczniej bronić pracowników.
 • Nawet jeśli nie są oni w bezpośredni sposób zaangażowani w zarządzanie pracownikami, szkolenia online z prawa pracy pomagają im zrozumieć ich prawa i obowiązki.

Jeżeli i Ty jesteś  zainteresowany uczestnictwem w powyższym szkoleniu, zapraszamy do sprawdzenia oferty kursów online na wyżej wymienionej stronie.

A może inny kurs zawodowy? Sprawdź ofertę pozostałych szkoleń w Most Wanted!

Oczekiwania w zakresie kursów i szkoleń zawodowych systematycznie się zmieniają, dopasowując do tego, co przynosi rynek pracy. Są jednak takie szkolenia, które ani przez chwilę nie tracą na znaczeniu i popularności, a kolejka chętnych do uczestnictwa w nich ciągle się wydłuża. Co to za szkolenia?

 • Kadry i płace. Są to bardzo wartościowe kursy zawodowe, polecane osobom pracującym lub chcącym pracować w działach HR.
 • Księgowość. Kursy z zakresu księgowości pozwalają rozpocząć swoją karierę w nowym dziale firmy, odpowiedzialnym za sprawy finansowe.
 • Podatki, rachunkowość, VAT. Kursy zawodowe poświęcone wszystkim zagadnieniom dotyczącym podatków i powiązanych z nimi tematów.
 • PPK. Bardzo potrzebne na rynku pracy kursy związane z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi.
 • Ubezpieczenia. Są to te kursy zawodowe, które należy zaliczyć, chcąc zdobywać nowe kwalifikacje.
 • ZUS. Ten kurs ZUS może pomóc w twojej karierze zawodowej, czyniąc Cię ekspertem od ubezpieczeń społecznych.
 • Programowanie. Kursy programowania bardzo ułatwia znalezienie pracy. Pracy dobrze płatnej.
 • Kierowca zawodowy. Zrobienie kursu zawodowego kierowcy w połączeniu z uprawnieniami do przewozu towarów i osób umożliwia podjęcie dobrze płatnej pracy w firmie transportowej.
 • Języki obce. Kursy językowe to jedne z tych szkoleń, w które zawsze warto inwestować. Nie tylko, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, ale także ze względów osobistych, np. kiedy dużo podróżujesz.

A może interesują Cię kursy zawodowe, np. na wózki widłowe, kursy motywacji osobistej lub z zakresu obsługi klienta? Jeżeli tak, skontaktuj się z Most Wanted by uzyskać więcej informacji na ich temat.