Wicestarosta Marek Matys, radny i sołtys Łuskowa Waldemar Dubrawski, żona dyrektora OSiRu Renata Arys oraz Ewa Grzybowska wicedyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie to cztery osoby, które do tej pory zadeklarowały swój start w jesiennych wyborach samorządowych w Wolinie. Czy na politycznym rynku pojawi się ktoś jeszcze? Czas pokaże, my zapraszamy naszych Czytelników do wzięcia udziału w sondzie.

PSL stawia na swojego wicestarostę

Choć kampania wyborcza jeszcze oficjalnie nie wystartowała, to w Wolinie cztery osoby wstępnie zadeklarowały swój start w nadchodzących wyborach samorządowych. Zdecydowanie największą sensacją jest decyzja o nieubieganiu się o reelekcję przez obecnego Burmistrza Eugeniusza Jasiewicza związanego z Polskim Stronnictwem Ludowym. Sukcesorem Ludowców ma być obecny wicestarosta kamieński, były dyrektor ZGKiM – Marek Matys.

– Od dawna nosiliśmy się z decyzją w tej sprawie. Wszystko i wyłączenie zależało od kolegi Eugeniusza Jasiewicza, którego blokują pewne sprawy rodzinne. Nie wydaje mi się, że stoimy na przegranej pozycji. Jesteśmy pewni i zdecydowani co do tej kandydatury – podkreślał w rozmowie z naszą redakcją wicemarszałek Rzepa, stojący na czele wojewódzkich struktur PSL.

Mąż wystawia żonę

– Nigdy nie ukrywałem, że żona startuje – mówił w rozmowie z naszą redakcją radny Edward Arys. Wszystko wyszło na jaw po spotkaniu jakie odbyło się na przełomie lutego i marca w wolińskiej marinie zarządzanej przez męża kandydatki i jednocześnie dyrektora obiektu. Nasi Czytelnicy pozostali czujni i oprócz listy kandydatów, którzy zdecydowaliby się poprzeć Renatę Arys, relacjonowali nam przebieg spotkania.

Edward Arys to radny powiatu kamieńskiego. W obecnej kadencji zdobył swój mandat startując z Polskiego Stronnictwa Ludowego. To jednak historia, bo jak udało nam się ustalić, Arys w trakcie wyborczych przymiarek ludowców, całkowicie wypadł z listy i obecnie nie ma od kogo wystartować. Wszystko wskazuje na to, że w obecnych wyborach jedynym ratunkiem dla dyrektora OSiRu może być wybór na stanowisko burmistrza jego żony.

Burmistrz z gazety

Kolejnym kandydatem, które nazwisko pojawiło się na rynku jest obecny radny powiatu i sołtys Łuskowa. „Dubrawski nowym burmistrzem Wolina” głosi tytuł lokalnego publikatora, sponsorowanego m.in. przez żonę kandydata (reklama na ostatniej stronie). W przeprowadzonym przez gazetę sondażu, Waldemar Dubrawski miałby zdobyć ponad 30% głosów w pierwszej turze wyborów i zyskać pozycję lidera.

źródło: Facebook

Wicedyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie deklaruje start

Kolejną osoba, która za pośrednictwem naszego portalu zadeklarowała swój wstępny udział w listopadowych wyborach o fotel burmistrza wolina jest Ewa Grzybowska. Niegdyś dyrektor Ośrodka Kultury w Wolinie, od dwóch lat związana z Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.

– Moja aktywność to 20 – letnie doświadczenie pracy w strukturach samorządu terytorialnego z czego połowa to praca w samym urzędzie miejskim i połowa to praca w samorządowej instytucji kultury. Przez te lata zaszczytem była dla mnie współpraca z bardzo kreatywnymi i pomysłowymi ludźmi (…) Moja aktywność to wiele napisanych i zrealizowanych projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa. Moja aktywność to również obecna praca w Centrum Współpracy Międzynarodowej Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, gdzie z całym zespołem realizujemy projekty aktywizujące obszary wiejskie, a związane ze środowiskiem naturalnym, edukacją artystyczną, edukację związaną z tradycjami muzycznymi Pomorza Zachodniego, czy też edukację w zakresie kulinariów. Uczestnikami naszych projektów są osoby dorosłe oraz uczniowie szkół gminy Wolin, powiatu kamieńskiego, a także woj. zachodniopomorskiego. W ostatnim roku z naszej oferty edukacyjnej skorzystało prawie 10 tyś. uczestników – mówi w rozmowie z naszą redakcją Grzybowska.

Poniższa sonda uwzględnia kandydatów, którzy do tej pory zadeklarowali swój start.

————————————————————————

Na kogo zagłosowałbyś w jesiennych wyborach na Burmistrza Wolina

  • Grzybowska Ewa (54%, 572 Głosów)
  • Dubrawski Waldemar (17%, 182 Głosów)
  • Inny kandydat (15%, 154 Głosów)
  • Matys Marek (11%, 121 Głosów)
  • Arys Renata (2%, 25 Głosów)

Głosowało: 1 054