Ponad 1,6 mln złotych, tyle wyniesie dofinansowanie które nadmorski samorząd otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Modernizacja ulicy Słonecznej i Morskiej w Łukęcinie ma zakończyć się najpóźniej w czerwcu 2022 roku.

Dzięki staraniom Burmistrza Grzegorz Jóźwiak, Wiceburmistrza Łukasz Dziocha oraz członkom Klub Radnych „Przyjazna Gmina”, naszemu samorządowi udało się pozyskać fundusze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Województwa Zachodniopomorskiego. Gmina Dziwnów pozyskała na ten cel aż 1 682 162,66 zł co stanowi 50% wartości całego projektu. Dzięki temu do połowy 2022 roku przebudowana zostanie ulica Słoneczna i Morska w Łukęcinie, co znacznie wpłynie na estetykę i bezpieczeństwo naszych mieszkańców – nie kryją radości radni zrzeszeni w klubie „Przyjazna Gmina”.

W ramach naboru wniosków na 2021 rok lista zadań rekomendowanych do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obejmuje 59 nowych zadań, w tym 18 zadań powiatowych i 41 zadań gminnych. RFRD – to program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do naszego województwa od początku 2019 r. do dnia dzisiejszego trafiło już ponad 265 mln zł.