Międzyzdroje to miasto, które znane jest jako „Perła Bałtyku”. Ale w tym roku, od 17 do 23 lipca, stanie się także sercem kultury, sztuki, sportu i relaksu dzięki szeregowi wydarzeń i atrakcji, które odbędą się w ciągu całego tygodnia.

Od 17 do 21 lipca, Międzynarodowy Dom Kultury będzie gościł wystawę rzeźb Kazimierza Gąsiora, gdzie zwiedzający będą mogli zanurzyć się w artystycznym świecie od godz. 09:00 do 17:00. Tego samego dnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się letni kiermasz „Książka za 1 zł”, gdzie miłośnicy literatury będą mogli poszerzyć swoje kolekcje za symboliczną złotówkę.

Miłośnicy muzyki nie będą zawiedzeni, bo organizatorzy zaplanowali dla nich całą gamę koncertów. Koncerty rozpoczną się 17 lipca, z Tribute To ABBA Show, który odbędzie się o godz. 20:00 w amfiteatrze. Przez cały tydzień, na różnych scenach Międzyzdrojów zagrają również Cleo, zespół „Tacy Nie Inni” i Boys.

Dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 16:00 – 18:00, na plaży od zejścia B w Miejskiej Strefie Aktywności Sportowej, będą organizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne. Dodatkowo, każdego dnia rano (godz. 08:00 – 09:00) będą odbywać się relaksacyjne techniki oddechowe z Filarami Zdrowia i Joga Kundalini – wypoczynek dla ciała i duszy.

Międzyzdroje zaoferują również wydarzenia edukacyjne, jak na przykład prelekcja pt. „Mikroświat rzeki Odry – czy złota alga była przyczyną katastrofy ekologicznej?” prowadzona przez dr. hab. Małgorzatę Bąk, która odbędzie się 20 lipca o godz. 17:00 w Międzynarodowym Domu Kultury.

Podczas weekendu, od piątku do niedzieli, Aleja Gwiazd zamieni się w miejsce pełne kolorów, muzyki i zapachów dzięki Festiwalowi Indii. To wydarzenie pozwoli zwiedzającym na głębsze zrozumienie kultury, tradycji i kuchni Indii.

W weekend odbędą się również animacje dla dzieci na plaży (godz. 15:00 – 18:00), turniej piłki nożnej „Beach Soccer” (22 lipca, godz. 11:00 – 15:00) oraz turniej piłki siatkowej plażowej (23 lipca, godz. 11:00 – 15:00).

Wakacyjny tydzień zakończy się spektaklem dla młodych i starych – Wakacyjny Magic Show, który odbędzie się 23 lipca o godz. 19:00 w amfiteatrze.

Międzyzdroje oferują coś dla każdego – od tych szukających relaksu po tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Czy to sztuka, muzyka, sport czy kultura, w tym pięknym nadmorskim mieście, każdy znajdzie coś dla siebie.