Jak podają analitycy Reflex, po względnie spokojnym początku stycznia na stacjach wzrosła dynamika zmian cen benzyny. Średnio w skali całego kraju notujemy podwyżki rzędu 10 groszy, ale na niektórych stacjach odnotowano wzrost blisko 20 groszy na litrze. Spokojniej wygląda sytuacja w przypadku oleju napędowego.

Reflex podaje, że obecnie średnie ceny na stacjach benzynowych wynoszą odpowiednio: 95 – 6,64 zł/l (+10 gr/l), bezołowiowej 98 – 7,36 zł/l (+9 gr/l), oleju napędowego 7,65 zł/l (+2 gr/l), autogazu 3,20 zł/l (+5 gr/l).

„Podwyżki cen benzyn z rynku hurtowego w znacznym stopniu przeniosły się już na stacje paliw, ale dalej jest miejsce na podwyżki do 10 groszy na litrze w kolejnym tygodniu. Nieco spokojniej wygląda sytuacja na rynku oleju napędowego. Ceny co prawda mogą wzrosnąć, ale nie będą to podwyżki takie jak w przypadku benzyny. Prawdopodobnie kolejny tydzień z rzędu będą rosły ceny autogazu, który od początku roku zdrożał już o 8 proc. (23 gr/l)”, podają autorzy komentarza na stronie Reflex.com.pl.