Paliwa na stacjach są wyraźnie tańsze niż przed tygodniem. Jak informuje portal e-petrol.pl, benzyna 95 potaniała o 13 groszy za litr, do 7,19 zł, natomiast cena diesla spadła o 12 gr i litr kosztuje 7,45 zł.

Choć wakacyjne wyjazdy rok temu kosztowały kierowców znacząco mniej niż obecnie, w pierwszych dniach sierpnia mają oni powody do zadowolenia – „paliwa na stacjach są wyraźnie tańsze niż przed tygodniem” – stwierdzili analitycy e-petrol.pl.

Z najnowszego badania detalicznych cen paliw realizowanego przez e-petrol.pl wynika, że o 13 gr na litrze potaniała benzyna 95-oktanowa, której średnia ogólnopolska cena wynosi dziś 7,19 zł/l. Przed rokiem za litr benzyny płaciliśmy średnio 5,74 zł.

Podobnej skali obniżka dotyczy też oleju napędowego, którego przeciętna cena w ciągu tygodnia spadła o 12 gr i aktualnie za litr diesla płaci się 7,45 zł(rok temu było to 5,43 zł/l) – wyliczył e-petrol.pl.

Zaznaczono, że korekta cenowa nie ominęła też LPG, które jest tańsze o 4 gr i kosztuje średnio 3,31 zł/l. Na początku sierpnia 2021 r. kierowcy płacili za nie 2,65 zł/l.