„Zakaz handlu w niedziele ponownie zaczyna stawać się fikcją” – pisze portal wirtualnemedia.pl i tłumaczy, że w najbliższą niedzielę ma otworzyć się kilkaset sklepów sieci Biedronka. Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu mają one działać albo jako placówki medyczne albo jako czytelnie. Firma na razie nie komentuje sprawy.

Już ponad miesiąc temu pojawiły się doniesienia, że Jeronimo Martins Polska planuje otwarcie w niedziele niehandlowe sklepów Biedronki, które miałyby zyskać status placówek medycznych. Jak nieoficjalnie ustalił portal wirtualnemedia.pl sieć przez ostatnie tygodnie analizowała prawne możliwości takiego kroku, w tym zapisy dotyczące tego, czym jest placówka medyczna, czy to musi być przychodnia albo szpital, czy niekonicznie. Podobne analizy trwać miały też w innych sieciach.

Biuro prasowe Biedronki nie skomentowało na razie sprawy. Nieoficjalnie w czwartek sieć może wydać komunikat dotyczący sprawy otwarcia sklepów w niedziele. W lipcu ubiegłego roku Biedronka jako pierwsza duża sieć handlowa zdecydowała się otworzyć swoje sklepy w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe. Po tej decyzji na analogiczny zdecydowały się konkurencyjne dyskonty oraz hipermarkety.