„Ktoś tutaj był i był , a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma”…
Wisława Szymborska

Teresa Kisielewicz – dla większości znajomych  Kasia urodziła się  24.11.1946 roku w Szczecinku.

Absolwentka  Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Szczecinie oraz Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Lekarz anestezjolog, która całe swoje zawodowe i społeczne życie spędziła w Kamieniu Pomorskim. Pracowała w Pogotowiu Ratunkowym oraz kamieńskim szpitalu w czasach jego świetności. Pełniła funkcję wicedyrektora ds. lecznictwa , kierowała blokiem operacyjnym. Bardzo wymagająca – przede wszystkim od siebie, zaangażowana, oddana pacjentom, na wdzięczność  których mogła zawsze liczyć. W latach 1990-1994, po zmianach ustrojowych w Polsce była aktywną Radną Rady Miasta i Gminy Kamień Pomorski.

Po przejściu na emeryturę zamieszkała w Redlinach w gminie Świerzno, gdzie miała swój dom, swojego konia, psa i kota. Kochała przyrodę, zwierzęta i w jej otoczeniu żyła aż do strasznej choroby, która wyłączyła Ją z aktywnego życia i po wielu latach doprowadziła w końcu do śmierci. Kasia, moja świerznowska sąsiadka i przyjaciółka zmarła w piątek 29.04.2022 roku w Międzywodziu.

Zapamiętam Ją jako energiczną, pełną życia Przyjaciółkę, dla której ważna była Rodzina: mama Janina, z którą mieszkała w Redlinach, syn Jacek będący lekarzem w Danii, ukochana wnuczka Anja oraz starsza siostra Ewa i młodszy brat Adam. Ważne miejsce –  w ostatnich latach –  zajmowały w życiu Kasi Jej zwierzęta-  suczka  Sunny, kot, Kikuś i  koń Elita. Żegnaj Kasiu.

Pogrzeb  Kasi odbędzie się w piątek 06.05.2022 o godz. 10,45  w prawej kaplicy na Cmentarzu Głównym w Szczecinie.

Alicja Zalewska-Kubiak

 

„Prawdziwymi przyjaciółmi  są ci, którzy nigdy nie opuszczają naszego serca, nawet jeśli  na chwilę znikną z naszego życia. Po latach rozłąki bez trudu na nowo podejmujemy przerwaną znajomość. Nawet jeśli umrą w naszych sercach na zawsze pozostaną żywi”.
Marcus Zusak