Zapraszamy na uroczyste obchody 77. Rocznicy zakończenia walk o Wolin, które odbędą się 4 maja 2022 roku o godzinie 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie.

Wystąpienia okolicznościowe, uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego, „Front nad Dziwną” – krótkie przedstawienie rysu historycznego, utwory muzyczne w wykonaniu Damiana Krajki (altówka) i Rafała Kowalczyka (instrument klawiszowy), odczytanie Apelu Pamięci, uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Zbiorowej Mogile Żołnierzy Wojska Polskiego.

A o godzinie 17:00 Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie zaprasza do podziemi dworku wolińskiego na wykład dr Magdaleny Semczyszyn z Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie pt '„Bezpieczeństwo przedstawia się katastrofalnie” czyli o pierwszych miesiącach polskiego Wolina’, a także na promocję publikacji „Wolin – wyspa pamięci” i spotkanie z jej autorką dr Ewą Grochowską. Książka została wydana przez Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie w ramach zadania „EtnoPolska 2021”, sfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.