Rada Miejska w Golczewie, podczas ostatniej sesji podjęła decyzję dotyczącą zmian w tegorocznym budżecie. Zmniejszenie długu, dodatkowe środki dla szkół, czy wymiana oświetlenia ulicznego to najważniejsze finansowe tegoroczne decyzje. 

Mimo mniejszej subwencja dla naszej Gminy o milion złotych w porównaniu do roku ubiegłego, chcemy zmniejszyć nasz dług, wynoszący dziś niemal 10 milionów, o ponad 1,5 miliona. Bezpieczeństwo finansowe to jedna z podstaw funkcjonowania. Udało nam się również znaleźć ponad 350 tysięcy dla naszych szkół. Planujemy też przystąpić do wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne – zabezpieczyliśmy na ten cel 100 tysięcy, a jest szansa że dostaniemy dofinansowanie do tego przedsięwzięcia w dużo większej kwocie. Jest to inwestycja, która zacznie się spłacać już pierwszego dnia od jej realizacji – podkreślał Burmistrz Maciej Zieliński.

Do końca roku w gminie powstanie raport o stanie samorządu. – Gminy, w której zaniedbań i potrzeb jest wiele, która w pewnym momencie nie wykorzystała wielu szans, ale ma wielki potencjał i wspaniałych mieszkańców – podkreśla Zieliński.