Burmistrz Wolina nie kryła swojego zaniepokojenia przeprowadzonymi wynikami kontroli w Ośrodku Kultury Gminy Wolin. Sprawa pojawiła się na piątkowej sesji Rady Miejskiej. 

Temat pojawił się po zapytaniu Waldemara Dubrawskiego. Radny chciał wiedzieć, czy prawdą jest informacja o planowanym zwolnieniu dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Wolin ma Burmistrz.

– Na dzień dzisiejszy dyrektor jest na zwolnieniu, po raz kolejny. Mamy dość patową sytuację jeżeli chodzi o Festiwal Słowian i Wikingów i nie tylko. Do realizacji jest jeden z projektów, który wymaga podpisania umowy. Informacje o rozwiązani stosunku pracy z Panią Dyrektor to tylko pogłoski, jednak nie ukrywam, że została przeprowadzona kontrola wewnętrzna, w celu sprawdzenia stanu instytucji kultury, jak wyglądają wszelkie procedury w Ośrodku Kultury – poinformowała Ewa Grzybowska.

Burmistrz Wolina zaznaczyła, że powodem kontroli było rozszerzenie zakresu działalności Ośrodka, który przejmie mienie zarządzane dotychczas przez likwidowany Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Dokładamy więcej zadań, dlatego też niezbędna była ta kontrola, która wykazała wiele uchybień. Dają one podstawę, aby rozstać się z Panią Dyrektor. Na dzień dzisiejszy Pani dyrektor jest na zwolnieniu.