Marek Grocholski został powołany na funkcję zastępcy burmistrza Wolina. Powołanie nastąpiło w drodze zarządzenia burmistrz Ewy Grzybowskiej podpisanego w piątek, 23 listopada. To pierwsza zmiana personalna, której dokonała nowa burmistrz.

Tak jak powiedziałam, podczas uroczystości ślubowania, będę w krótkim czasie ogłaszać nazwiska swoich najbliższych współpracowników. Jeszcze w piątek powołałam pana Marka Grocholskiego na funkcję swojego zastępcy, ponieważ to bardzo doświadczony, odpowiednio wykształcony i pracowity człowiek. Jako mieszkaniec Wolina dobrze zna problemy naszej gminy i ma spore doświadczenie zawodowe w ramach współpracy z instytucjami samorządowymi. Jest współtwórcą naszego programu zmian, który wybrali Mieszkańcy i znacząco przyczyni się do jego sprawnej realizacji – powiedziała burmistrz Ewa Grzybowska.

Marek Grocholski ukończył administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Blisko 20 lat pracował w strukturach Straży Granicznej. Podczas długoletniej służby publicznej odpowiedzialny był między innymi za współpracę z organami samorządowymi. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.