Szanowni Państwo,

Ze względu na sytuację, wydałem dziś Zarządzenie w Sprawie Wprowadzenia Zakazu Korzystania z Wód Odry. W związku z wystąpieniem bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt, wprowadziłem na terenie naszej Gminy zakaz bezpośredniego kontaktu z wodami Odry, w tym Zalewu Szczecińskiego wraz z łączącymi kanałami, a także korzystania z tych wód.

Przypominam i apeluje do Państwa – nie spożywamy wody, nie wchodzimy do wody, nie kąpiemy się , nie łowimy i nie spożywamy ryb, nie poimy zwierzą gospodarskich i domowych. Nie używamy wody do celów gospodarczych tj. np. podlewania roślin. Jednocześnie chcę Państwa zapewnić, że nasze służby czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Nasi ratownicy stałe kontrolują nabrzeże ( dodatkowo używane są nasze drony do obserwowania Bałtyku). Nasza Straż Miejska kontroluje sytuację w Sołectwach. Pomimo tego chciałbym jeszcze raz Państwa poprosić o o zachowanie szczególnej ostrożności! Jeśli zauważycie Państwo jakiekolwiek niepokojące zjawisko, bardzo prosimy o przekazanie informacji do:

Zarządzanie Kryzysowe:
tel. 601 726 310
Straż Miejska:
tel. 91 327 56 40

Miejmy nadzieję, że nie spełni się najczarniejszy scenariusz. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich.

Mateusz Bobek
Burmistrz Międzyzdrojów