Burmistrz Stanisław Kuryłło złożył ślubowanie. Jak podkreślał przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej Tadeusz Mazurek, to historyczny moment dla Kamienia Pomorskiego, gdyż nowemu – staremu Burmistrzowi jako pierwszemu w historii udało się wygrać reelekcję już w pierwszej turze i to z największym w historii poparciem społecznym.

– To bardzo ważna chwila w moim życiu, ale także życiu samorządu gminnego. Chciałbym wszystkim bardzo podziękować za obdarzeniem mnie tak dużym zaufaniem społecznym. Z gminą Kamień Pomorski związany jestem od dziecka. Tu się nie urodziłem, ale tu się wychowałem, tu się uczyłem, tu żyję, tu założyłem rodzinę i znam potrzeby i oczekiwania Mieszkańców, które są bardzo duże. Tu zwrócę się do Radnych, z którymi we współpracy możemy wszystkie te oczekiwania spełnić. Deklaruję współpracę i wsparcie dla naszych placówek oświatowych, szkół, instytucji, organizacji pozarządowych i sołtysów, którzy przez ostatnią kadencję czuli się niedowartościowani i byli świadomi, że to były bardzo trudne cztery lata. Chciałbym wszystkim podziękować i prosić o wsparcie i wyrozumiałość na następne pięć lat. To będzie czas łatwiejszy, ale nie taki w którym będziemy mogli powiedzieć „teraz możemy wszystko”. Chciałbym podziękować mojej rodzinie, choć nie ma mojej żony, córki i rodziców ale są moi teściowie. Wiem ile pracy, wsparcia, poparcia i zrozumienia trzeba wykazać, aby być członkiem rodziny i pełnić taką funkcję – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

W trakcie piątkowej sesji wybrano także przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim po raz kolejny Jacek Golusda. Funkcję wiceprzewodniczącej będzie pełnić radna Bożena Muńdziakiewicz.