To sobota pod znakiem wyborów samorządowych w Kamieniu Pomorskim. Ulicami miasta spacerował dziś Burmistrz Stanisław Kuryłło, który w towarzystwie kandydatów na radnych Komitetu Wyborczego Wyborców „Nasza Gmina Nasz Powiat” postanowił osobiście porozmawiać z Mieszkańcami, przestawić swój program jak i dokonania minionej kadencji. 

W sobotnie przedpołudnie Burmistrz Stanisław Kuryłło rozpoczął oficjalnie kampanię wyborczą. Na ulicach miasta wraz z kandydatami KWW „Nasza Gmina Nasz Powiat” rozmawiał z mieszkańcami i zachęcał do wzięcia udziału w wyborach 21 października. Kandydaci rozdawali przechodniom gazetki z programem oraz opisem działań podjętych w mijającej kadencji. Symbolem akcji wyborczej były rozdawane kwiaty i hasło „By Kamień rozkwitał”.

Hasło to ma symbolizować, że po okresie naprawy finansów w kolejnej kadencji może nastąpić szybszy rozwój gminy, a zwiastunem tego są aktualnie prowadzone inwestycje drogowe, wodno-kanalizacyjne, rewitalizacja Parku Jana Pawła II i modernizacja oświetlenia.

Dziś razem z moją drużyną, postanowiliśmy spotkać się bezpośrednio z mieszkańcami porozmawiać, przedstawić swój program jak również dokonania, decyzje które zostały podjęte podczas tej kadencji. Dziękuję Wam wszystkim za ciepłe słowa i wsparcie, otwartość. Idźmy razem By Kamień się rozwijał – mówi Stanisław Kuryłło.

Burmistrz wraz z kandydatami na radnych zaprosił mieszkańców do udziału w konwencji przedwyborczej zaplanowanej na niedzielę 14 października o godz. 16.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Wolińskiej. Na spotkaniu z wyborcami zostaną przedstawieni wszyscy kandydaci oraz program wyborczy. W trakcie imprezy jak podkreślał Burmistrz nie zabraknie też rozlicznych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

Wszyscy uczestnicy dzisiejszego eventu wyborczego podkreślali, że mieszkańcy bez względu na swoje upodobania wyborcze, przyjęli akcję z dużą sympatią, a większość z nich zadeklarowało udział w wyborach.

Zostaliśmy przyjęci bardzo pozytywnie przez mieszkańców spacerujących po mieście w to słoneczne, sobotnie przedpołudnie. Świeże kwiaty doniczkowe wręczane przechodniom wywoływały same pozytywne skojarzenia, a hasło „By Kamień Rozkwitał” nawiązywało do udanej kadencji obecnego burmistrza i zapowiadało kontynuację skutecznych dla miasta i gminy działań Stasia Kuryłły i jego zespołu. Dołączone do kwiatów zaproszenia na imprezę, która odbędzie się w niedzielę 14 października na hali sportowej, były przyjmowane z sympatycznymi komentarzami, co zapowiada dobrą frekwencję na organizowanym przez Komitet Nasza Gmina Nasza Powiat wydarzeniu – mówi Mateusz Stodulski, kandydat do Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim.