– Jeśli tylko będziemy mieć więcej informacji od organów ścigania, to będziemy podejmować dalsze kroki – poinformował Burmistrz Maciej Zieliński w trakcie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Chodzi o sprawę Schroniska w Sosnowicach ujawnioną przez nas 11 marca, dotyczącą odnalezienia w lodówce służącej do przechowywania zwierząt martwych psów. Śmierci zwierząt nikt wcześniej nie zgłosił. 

Spotkałem się osobiście z Panią kierownik, zarządem fundacji Psia Kość oraz dwoma stronami na raz. Myślę, ze osiągnęliśmy jakieś porozumienie, co do dalszej współpracy na przyszłość. Co do sprawy znalezienia martwego zwierzęcia w lodówce, jest ona bulwersująca i wstrząsająca. Poprosiłem Kierownik o wyjaśnienia na piśmie. Sprawa została zgłoszona policji i prokuraturze. Czekamy na decyzje organów ścigania, nie chciałbym zbyt pochopnie reagować – podkreślił Burmistrz Maciej Zieliński.

Sprawę bada policja i prokuratura. Prowadzone postępowanie dotyczy ewentualnego znęcania się nad zwierzętami w Komunalnym Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach.