Po trzech dniach zaciętej rywalizacji na wodach pomiędzy Międzywodziem a Dziwnowem, w minioną niedzielę, 3 września, zakończyła się XXX edycja Regat „Pożegnanie Lata” – Memoriał Andrzeja „Wuja” Skowrońskiego. Finałowy etap zawodów rozgrywany był na trasie prowadzącej do zmodernizowanego Nabrzeża Skarpowego w Dziwnowie.

Po wielomiesięcznych pracach modernizacyjnych, Nabrzeże Skarpowe zyskało całkowicie nowe oblicze. Zakres prac obejmował gruntowną przebudowę odcinka między stacją paliw Orlen a terenem dawnej Spółdzielni Przetwórstwa Rybackiego „Bellona”. To tutaj uczestnicy regat przecięli symboliczną metę, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać ich umiejętności żeglarskie.

Po zakończeniu zawodów, przybyli na podsumowanie wydarzenia goście mieli okazję posłuchać koncertu zespołu „Majtki Bosmana”, który zagrał serię tradycyjnych szant. Następnie, w uroczystym akcie, skwer i nowo powstała marina otrzymały imię Andrzeja „Wuja” Skowrońskiego. To wyjątkowe wydarzenie dopełniło odsłonięcie pomnika, którego dokonali synowie pana Andrzeja – Krzysztof i Leszek Skowrońscy.

Uroczystość została zwieńczona ogłoszeniem wyników regat. Najlepsze załogi otrzymały okazałe puchary, a emocje, które towarzyszyły rywalizacji, jeszcze na długo pozostaną w pamięci uczestników i kibiców.

„Regaty są niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń na naszej lokalnej scenie żeglarskiej. To również piękny sposób na uczczenie pamięci Andrzeja 'Wuja’ Skowrońskiego, który znacznie przyczynił się do rozwinięcia kultury żeglarskiej w regionie,” mówi jeden z organizatorów.