Jak informuje Głos Szczeciński – ma być gotowy za niespełna dwa miesiące. Część hotelowa będzie stanowić 91 pokoi, w tym 3 apartamenty o powierzchni 60 do 90 m2. Pierwsi goście przekroczą centrum wiosną 2024 roku. Projektantami hotelu są architekci ze szczecińskiego biura Orłowski, Szymański – Architekci.

– Duża część pokoi będzie cieszyć się pięknym widokiem na jezioro Wisełka – podkreśla prezes Andrzej Sochaj w rozmowie z Głosem Szczecińskim. Ma to być ukłon w kierunku większej przestrzeni i poczucia komfortu gości.  Standardowy pokój będzie miał powierzchnię od 27 do 37 m2, a każdy pokój będzie posiadać prywatny taras z miejscem do wypoczynku. W każdym pokoju stać będzie mini rzeźba – przypominająca szczecińską Frygę.

Budynek będzie wyposażony w pełną automatykę hotelową, która przede wszystkim, poprzez system BMS, umożliwi optymalizację kosztów utrzymania. – Zapewni również naszym gościom komfort, automatycznie przygotowując pokój na ich przybycie zarówno pod względem oświetlenia, jak i komfortu cieplnego – zaznacza prezes. – Gość nie będzie musiał korzystać z karty hotelowej do uruchomienia pokoju, o jego obecności będzie komunikować czujka obecności.

Na miejscu znajdą się baseny, strefa saun, gabinety zabiegowe i strefę wellness oraz siłownia, która znajduje się na najwyższym piętrze i oferuje piękny widok. Główna sala, o pow. 267 m2, może być podzielona na dwie lub trzy niezależne sale, z autonomicznymi systemami nagłośnienia i projekcji, które są sterowane automatycznie. W obiekcie znajdzie się również restauracja z dużym tarasem.