Międzyzdrojska spółka „Zielone Międzyzdroje” bierze się za właścicieli nieruchomości, którzy nic sobie nie robią z obowiązku prowadzenia segregacji odpadów. Na pojemnikach niektórych właścicieli nieruchomości niebawem pojawią się żółte, ostrzegawcze kartki. Jeśli to nie pomoże, właściciel nieruchomości, który nie prowadzi segregacji zobaczy czerwoną naklejkę oraz pismo o naliczeniu dodatkowej opłaty.

Segregowanie śmieci przez wiele lat było dobrowolne. Właściciele poszczególnych nieruchomości wypełniali deklarację, w której albo oświadczali, że będą segregować odpadki zgodnie z wymogami ustawowymi, albo po prostu nie będą tego robić. Od 1 stycznia 2021 roku w Polsce obowiązują nowe zasady dotyczące usuwania odpadów komunalnych. Każdy właściciel ma prawny obowiązek segregowania śmieci.

W związku z brakiem segregacji odpadów komunalny przez Właścicieli nieruchomości odpady zostaną odebrane jako zmieszane zgodnie z harmonogramem jednorazowo – zostanie umieszczona na pojemniku ostrzegawcza naklejka żółta, a informacja zostanie przekazana do Urzędu Miasta w Międzyzdrojach. Jeśli sytuacja się powtórzy, to z nieruchomości po raz kolejny odpady zostaną odebrane jako zmieszane, a na pojemniku zostanie umieszczona naklejka czerwona i naliczona zostanie dodatkowa opłata w związku z niedopełnieniem obowiązku selektywnego zbierania odpadów informuje spółka „Zielone Międzyzdroje”.